• Konya25 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dr. Güçlü güven tazeledi
25 Ocak 2016 Pazartesi 10:30

Dr. Güçlü güven tazeledi

Konya Aydınlar Ocağı’nın olağan genel kurulunda Dr. Mustafa Güçlü, tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Konya Aydınlar Ocağı Derneği’nin Olağan Genel Kurulu, Öncü Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Dr. Mustafa Güçlü’nün tekrar genel başkanlığa seçildiği genel kurulun Divan Başkanlığını Musa Erarıcı’nın yaptığı heyet; Mustafa Celepçi ve Dr. Sait Karagül’den oluştu.  60’a yakın üyesi bulunan Konya Aydınlar Ocağı’nın 2013-2015 dönemi ne ait faaliyet raporunu okuyan genel başkan Dr. Mustafa Güçlü, üç sene içerisinde 600 civarında sosyal, kültürel, dinî, millî, ilmî, tarihî, tarihi şahsiyetleri anma ile Konya ve Türk kültürüne emeği geçenlere şükran geceleri düzenlediklerini söyledi. Konuşmasında derneğin projelerinden de söz eden Dr. Güçlü, 2015’de Martı Fotoğrafçılık firması ile Cumhurbaşkanlığının himayesinde, TİKA’nın denetim ve koordinatörlüğünde 5 ciltten oluşan “Büyük Selçuklu Mirası” projesini tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek 2016’da gerçekleştirilecek olan yeni proje hakkında şu bilgileri verdi: “Yönetim kurulu kararı ile aldığımız, Cumhurbaşkanlığımızın himayesinde ve TİKA’nın kontrolünde anlaşacağımız bir firmanın yapımcılığında, genel Türk Kültürü’nü ilgilendiren ve 17 ciltten oluşan “Türklerin Mirası” adlı projemizi hazırlamış bulunmaktayız.”

 

OCAK YENİ ÜYE KAYDEDECEK

“17. Cihan devletimizin en önemli meselesinin “insan meselesi” olduğuna inandığını ifade eden Dr. Güçlü, tekrar kendilerine genel başkanlık görevini lâyık gören üyelere teşekkür etti. Güçlü, alınan yönetim kurulu kararıyla bundan böyle Konya Aydınlar Ocağı’na yeni genç üyeler kaydedeceklerini belirterek sözlerine son verdi.

Konya Aydınlar Ocağı’nın yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: “Mustafa Güçlü, Mustafa Sinan Ümit, Mehmet Gökçe, Halil Öztürk, Ali Naltekin, Abdullah Akçay, Mehmet Emin Mıhoğlu.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • İmar affından sonra mimar ve mühendisler de af istiyor
  • Kavuş ve meclis üyeleri belediyenin tesislerini gezdi
  • Altay, gençlik kampında öğrencilerle buluştu
  • Seydişehir'de karpuz hasatına başlandı
  • NEÜ KONDİL öğrencileri mezuniyet heyecanı yaşadı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA