• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğumdan ölüme kadar belediyecilik
13 Haziran 2009 Cumartesi 16:02

Doğumdan ölüme kadar belediyecilik

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Genel Merkezleri tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Konferansına katılarak bir sunum yaptı.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Genel Merkezleri tarafından düzenlenen Yerel Yönetimler Konferansı’na katılarak bir sunum yaptı.
 
Ankara Altınpark ANFA Konferans Salonu'nda düzenlenen Yerel Yönetimler Konferansı'na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile Türkiye’nin çeşitli illerinden belediye başkanları, meclis üyeleri ve parti temsilcileri katıldı.
 
Yerel Yönetimler Konferansı’nda “Sosyal Belediyecilik” konusunda bir sunum yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yerel yönetimlerde kadın ve genç vurgusunun çok önemli olduğunu söyledi. Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bu dönem ilk kez kadın üyelerin ve gençlerin olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, onların iş disiplini ve konuya farklı yaklaşımlarından yararlandıklarını söyledi.
 
Belediyeciliği fiziki, sosyal ve kültürel belediyecilik olarak 3 ayakta yürüttüklerini vurgulayan Başkan Akyürek, başarılı olmak için bu üç ayağın aynı yükseklikte olması gerektiğini ifade etti. Sadece fiziki işlerle belediyecilik olmayacağını vurgulayan Başkan Akyürek, “İnsanın doğumundan önce başlayıp ölümünden sonra devam eden Sosyal Belediyeciliğe önem vermek gerekiyor. Sosyal Belediyeciliğin içinde kadınlar lokalleri, gençlik merkezleri, kadın sığınma evleri, meslek edindirme kursları, öğrenci bursları var. Konya’da tüm bunları hayata geçirdik” dedi.
 
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Belediyecilik projelerinden örnekler veren Başkan Akyürek, bu konudaki bakış açılarını şu cümlelerle özetledi: “Konya’da bir dönemde 21 köprülü kavşağı hizmete açtık, büyük parklar yaptık, alt yapıda yeni yatırımlar yaptık, birçok örnek hizmete imza attık. Ama, bir tek kardeşimiz ekmek bulamadığı için bir gece uykusuz kalmışsa, gözlerinden bir damla yaş akmışsa yaptığınız hizmetin hiçbir değeri yoktur.”
Sosyal Belediyecilik ile Kültürel Belediyeciliğin iç içe olması gerektiğini de belirten Başkan Akyürek, Kültürel Belediyecilik sadece kültürel yayınlar çıkarmak değil; şehir kimliğinin farkında olmak, şehirli hale gelmek ve insanları şehirli bir duruşa ulaştırmak olduğunu kaydetti.
 
Programa katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, en çok kadın ve genç belediye meclisi ile il genel meclisi üyesi çıkaran illerin temsilcilerine ödül verirken; en çok kadın meclis üyesi çıkaran şehir olan Konya’nın ödüllerini AK Parti İl Başkanı Faruk Dügen, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Erdal ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek aldı. Başbakan Erdoğan ayrıca, konferansa konuşmacı olarak katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e de katılımı için plaket takdim etti.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA