• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğan Yayında haciz işlemi başlatıldı
17 Mart 2009 Salı 23:30

Doğan Yayın'da haciz işlemi başlatıldı

Varlıkları teminat gösterme suretiyle teminattan kurtulma girişimleri sonuç vermeyen Doğan Yayın Holding'e ihtiyati haciz fiilen uygulanmaya başlandı.
Kanunen kabul edilmeyen varlıkları teminat gösterme ve haciz ettirmesuretiyle teminattan kurtulma girişimleri sonuç vermeyen Doğan YayınHolding'e ihtiyati haciz fiilen uygulanmaya başlandı. DYH'nin 914milyon TL'lik vergi cezası karşılığında borcu karşılayacak miktardakitüm mal varlığı haciz kapsamında.

Doğan Yayın Holding'in borsaya gönderdiği açıklama şöyle:

Şirketimiz,"Kanal D" ve "Star" tescilli markalarini Halkali Vergi DairesiMüdürlüğü'ne teminat olarak gösterdiğini ve söz konusu markalarailaveten ayrıca, doğrudan bağli ortaklığımız Doğan TV Holding AŞ'ninsermayesinin % 45,40'ini temsil eden hisse senetlerinin de HalkaliVergi Dairesi Müdürlüğü'ne teslim edildigini; teslim edilen söz konusuhisse senetlerinin değerinin, mahkemece atanan bilirkişilercehazirlanan rapora gore 1.079.100.000 TL olarak hesaplandığını veHalkali Vergi Dairesi Müdürlüğü'nün, söz konusu Dogan TV Holding AŞhisse senetlerini, "haciz tutanağı" düzenlemek suretiyle, teslim almışbulundugunu daha once kamuya açıklamıştı.

Halkali Vergi DairesiMüdürlüğü'nden biraz once elimize ulaşan yazılari ve eklerinden, "KanalD" ve "Star" tescilli markalarinin gayri maddi hak olduğu, menkul veyagayrimenkul mal niteliğinde bulunmadığı gerekçesi ile 6183 sayılı ammealacaklarının tahsili usulu hakkında kanunun 10'uncu maddesiçercevesinde, teminat olarak uygun görülmediği ve bu süreç dahilindeşirketimiz ile ilgili mal varlığı arastırılmasının sürdürüldüğüanlaşılmaktadır.

Daha önce de kamuya açıkladığımız üzere, tekrarhatırlatmak gerekirse, şirketimiz tebliğ edilen vergi cezaihbarnamelerinin terkini ile ilgili olarak, tüm yasal haklarinikullanmaktadir. Bu vesile ile şirketimizin, Halkali Vergi DairesiMüdürlüğü'nün teminat isteme talebinin yürütmesinin durdurulması talebiile İstanbul 8'inci Vergi Mahkemesi'nde dava açmış olduğunu, ancakDogan TV Holding AŞ hisse senetlerine uygulanan haciz işlemi nedeni sözkonusu bu davanın konusuz kalabileceğini ve konu ile ilgili diğerdavaların ise açılmakta olduğunu ifade etmek isteriz.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA