• Konya-1 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğal gaz bakımına izin uyarısı
28 Ekim 2009 Çarşamba 13:00

Doğal gaz bakımına izin uyarısı

Konyada şehir içi doğal gaz dağıtımını yapan GAZNET A.Ş., konut ve işyerlerinde doğal gaz tesisatlarında yapılacak onarımlarla ilgili can ve mal güvenliği açısından mutlaka kendilerinden..
Konya’da şehir içi doğal gaz dağıtımını yapan GAZNET A.Ş., konut ve işyerlerinde doğal gaz tesisatlarında yapılacak onarımlarla ilgili can ve mal güvenliği açısından mutlaka kendilerinden izin alınması gerektiğini bildirdi.

GAZNET Şehir Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamada, Konya’da yaklaşık 150 bin doğal gaz kullanıcısına hizmet verildiği belirtilerek, “Bu hizmet kapsamında konut ve işyerlerine iç tesisat döşeyerek doğal gazın kullanılmasını sağlayan tesisat firmalarına GAZNET tarafından yetki verilmekte ve bu firmalar yetki belgeleri ile işlem yapmaktadır. Yetki belgesi verilen firmalar tarafımızdan denetlenerek yaptıkları iç tesisat işlemleri kontrol edilmekte ve uygun görülmesi halinde doğal gazın kullanımına müsaade edilmektedir. İç tesisatlar bire bir kontrolden geçtiği için emniyetli bir şekilde abonelerimizin doğal gazı kullanması sağlanmaktadır. Ancak gaz kullanımına başlandıktan sonra iç tesisatların bakımsızlığı ve izinsiz müdahalelerle tesisatlar güvenli olmaktan çıkabilmektedir” denildi.
Yapılan denetim ve kontroller sırasında sertifikalı bir firmanın GAZNET’ten gerekli izinleri ve emniyet tedbirlerini almadan bir binada doğal gaz tesisatını değiştirerek abonelerin mal ve can güvenliğini tehlikeye attığının tespit edildiği kaydedilerek, “Gerekli tutanaklar tutularak firma hakkında Enerji Piyasası Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (EPDK) bildirimde bulunulmuş, bu firmanın sertifikasının iptali istenmiştir. Konuyla ilgili, EPDK nezdinde araştırmalar sürmektedir. Konu neticelenene kadar bu firma tesisat döşeme işlemi yapamayacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşılmaması ve mağduriyetlerin yaşanmaması için abonelerimizin ve sertifikalı firmalarımızın doğal gaz kullanılan tesisatlara izinsiz müdahale etmemeleri gerektiğini bir kez daha hatırlatırız” denildi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA