• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diyarbakırda tarihi miting...
21 Şubat 2009 Cumartesi 17:41

Diyarbakır'da tarihi miting...

Başbakan Erdoğan, seçim mitinglerine Diyarbakırla devam etti. Erdoğan,İstasyon Meydanı'nda büyük bir kalabalığa seslenen Erdoğan, adaylarına destek istedi...

Başbakan Erdoğan Diyarbakır mitinginde konuşuyor. İstasyon Meydanı'nda gerçekleştirilen AK Parti mitingine vatandaşların yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. Erdoğan'ın konuşması aynı zamanda TRT-6'dan canlı olarak Kürtçe verildi.

Diyarbakır'ın tek tek ilçelerini sayarak konuşmasına başlayan Erdoğan, hepsini selamladı. Birlik ve beraberlik mesajları veren Erdoğan, Diyarbakır için Kubbettin Arzu ismini tercih ettiklerini söyledi ve "Hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Erdoğan'ın konuşması sık sık sloganlarla kesiliyor...

Başbakan Erdoğan Diyarbakırspor atkısını boynuna taktı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

Diyarbakır için Kutbettin Arzu dedik...

"Türkiyeli olma ruhu tamda budur. Diyarbakır için Kutbettin Arzu dedik. Daha önce milletvekili olarak Meclis'e gönderdiğiniz bu kardeşinizi belediye başkanı olarak kucaklayacaksınız. Arzumuz Diyarbakır'ın hak ettiği hizmete kavuşmasıdır. Müjdeler olsun Türkiye'ye, müjdeler olsun Diyarbakır'a. 29 Mart 2009 sabahı yeni bir dönem başlayacak. Yeni bir Nevruz ülkemizi baştan başa saracak. Diyarbakır'a taze bir huzur iklimi gelecek. Geçmiş dönemlerin yanlışlarını hep birlikte düzelteceğiz.

Hukuk,  hürriyet, hizmet...

Şehircilikte Diyarbakır layık olduğu hizmetlere kavuşacak. Üç temel ilke ile yola devam ediyoruz. Hukuk, hürriyet, hizmet. Bu 3 temel husus siyasetimizin ana unsurudur. Biz tarihimizi, medeniyetimizi sizlerle birlikte inşa ettik. Fırat ve Dicle nehirleri gönüllerimize aktıkça ebediyete kadar birlikte yürüyeceğiz. Dün kendilerini devlet zannedenler bugün hukuk karşısında, millet karşısında yapayanlız kaldılar. Biz AK Parti olarak milletin vicdanı olmak için yola çıktık. Türkiye'nin kaynaklarını adaletle paylaşmak için mücadele ediyoruz.

Siyasetimiz eser siyasetidir, çamur siyaseti değil...

Bizim siyasetimiz eser siyasetidir, hizmet siyasetidir, çamur siyaseti değil. Ne demek istediğimi öğrenmek isteyenler susuz 47 köyün nasıl suya kavuştuğuna baksınlar. Doğu'da vatandaşın aldığı sosyal yardımlara dil uzatıyorlar. Fırına, buzdolabına ne ihtiyaçları var diyorlar. Neredeyse anayasanın sosyal hukuk devleti ilkesini kaldırmayı teklif ediyorlar sonra da solcuyuz diyorlar.

Millete efendi değil, hizmerkâr olmak var...

Bu ülkede kimin yara kaşıdığına, kimin yara sardığına elbette bakacağız. Bugüne kadar imkansız denilen şeyleri yaptık. Yılların tahribatını düzeltmek zaman alıyor. Türkiye'den yayılan bu kardeşlik iklimi Kuzey Irak'tan Balkanlar'a Gazze'ye kadar dost ve kardeş ülkelerinin yüreğini serinletiyor. Türkiye'nin hiçbir meselesi çözümsüz değildir. Biz bu inançla hizmete yürüyoruz. Adalet terazisinde yol aldıkça gönüller fethediyoruz. Gerilimi değil kardeşliği güçlendiriyoruz. Bizim kitabımızda statükoculuk yok. Bizim kitabımızda reformcukuk var, sessiz devrimlere imza atmak var. Millete efendilik değil, millete hizmetkar olmak var.

Sizler hatır nedir, vicdan nedir iyi bilirsiniz. Defalarca yüksek gönüllerinizi gölgelemek isteyenlerin elini boşa düşürdünüz. Elini vicdanına koyan herkes ülkenin kasaba ve şehirlerinin nereden nereye geldiğine dikkat etsin.

Temiz toplum, temiz siyaset

Yıllarca kendilerini gizleyerek haksızlık üretenler deşifre oluyorlar. Türkiye'de olup biten herşeyi dikkatle izlediğinizi iyi biliyorum. Türkiye için bir arınma sürecidir. Temiz toplum, temiz siyaset sürecidir. Bugünlerin anlamını yarın daha iyi hissedeceksiniz. Bir zamanlar AK Parti iktidarı vardı, farklı bir Türkiye aldı, farklı bir Türkiye teslim etti.

Karanlık filmi izlemek istemiyoruz

Zıt kutuplarda, karşı cephelerde görünenlerin ortak oldukları nasıl da ortaya çıkıyor. Kardeşi kardeşe düşman erdenlerin nasıl maskeler taktıklarını kamuoyu dikkatle seyrediyor. Hangi tarafta yer alırsa alsın, çetelerin, mafyaların birbirinin değirmenine su taşıdıklarını güzel halkım biliyor. Şimdi gördükki; orası karanlık bir alem, karanlık işler çevirenler hep bir alem. Kitleleri meydanlara zorlarken birbirlerini nasıl beslediklerini görüyoruz artık. İşte bu iktidar bunu gerçekleştiren iktidardır. Artık bu karanlık filmi izlemek istemiyoruz. Suç örgütleri elin içeksin diyoruz. Bu büyük millet ebedi kardeşleğine sahip çıkacaktır. Biz milletimize güveniyoruz, milletimiz bize güveniyoruz. Bu güvenin hakkını vereceğiz. Tüm Türkiye'ye sesleniyorum, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Gürcüsüyle, Abazasıyla, Boşnağıyla şiddeti, terörü reddeden herkese değil elimizi kucağımızı da açıyoruz. Sandıktan çıkacak iradeye saygı gösteriyoruz. Yunus'un diliyle "Yaradılanı yaradandan ötürü severiz" Bakışımız budur.

'Gelin canlar bir olalım, bir olalum , diri olalım'

AK Parti binasını taşa tutanlar, demokrasiyi bu milletin iradesini taşa tutmuş olmuyor mu? Esnafa zorla kepenk kapattıranlar hak ve hürriyete taş atmış olmuyor mu? Diyarbakır'ın huzur kenti olmasından kim rahatsız oluyor. Biz bize oy vermeyenlerin de hukukunu, haklarını korumayı asli vazifemiz biliyoruz. Türkiye'nin huzurunu bütün politikaların üstünde tutarak "Gelin canlar bir olalım, bir olalaım, diri olalım" diyorum. Vatandaşların ülkesine aidiyetini engelleyen ne varsa kaldırmak istiyoruz. Vatandaşlarımız arasında ayrımcılık yapmadık yapmayacağız.

Ayaküstü siyaseti ben sevmem. Kimseye yolda giderken söz vermedim. Valiye giderseniz istediğinizi alırsınız.

İnsanımızı namerde muhtaç etmeyeceğiz

Etnik siyaset yapmadık, etnik milliyetçilik yapmayacağız. Çünkü bunlar vatandaşları Türkü Kürde düşman eden yaklaşımlardır. Bölgesel milliyetçilkte yapmayacağız. Kuzeyi güneye asla düşman nazarıyla baktırtmayacağız. Ama bu aradaki adil dağılımı da gidereceğiz. Dinsel milliyetçilikte yapmayacağız. Bu güzel ülkenin insanlarını namerde muhtaç etmiyeceğiz.

Diyarbakır'a kaynak aktarımı...

Diyarbakır'a kaynak aktarımında adil davranmadığımıza dair iddialar varmış. Ben belediye başkanlığından geldim, çileyi çektik. Bende kimseye bu çileyi çektirtmedim. İller Bankası'ndan gönderilen kaynak diğer illerle gönderilenle aynı.

Bu millet diridir...

Gerçekçi, yasalara uygun hiçbir proje geri gönderilmemiştir. Bu kaynakla neler yapılıp, neler yapılmadığını da sizler en iyi biliyorsunuz. 29 Mart'ta da bunu iyi değerlendireceksiniz. Bu ülkenin özü, mayası birdir, dolayısıyla bu milletde diridir. Hepimiz bu ülkenin asli unsuruyuz. Birinci sınıf vatandaşıyız. Bu ülke bizim. Hepimiz kendi ülkemizde ev sahibiyiz. Burada kimse kimseye misafir muamelesi yapamaz. Bu ülkenin hakkını, hukukunu kimseye çiğnetmeyeceğiz. Mülkün temeli adalettir. Aynı evin içerisinde kız kardeşinizin hakkını adaletle verebilirsiniz.

Köye Dönüş Projesi...

Boşaltılan köylere yeniden hayat geçirdik. Köylerinden ayrılanların gönüllü olarak isteyenlerin köylerine veya başka istedikleri bir yerde iskanı için Köye Dönüş Projesi'ni uygulamaya koyduk.

Diyarbakır benim vatanım

Birbirimizin yaralarını sarıp beraber geleceğe yürüyeceğiz. Büyük düşünemeyenler bizi anlayamaz. Onlar daima küçük olsun benim olsun derler. Onlar milletin talepleri karşısında devlete körlük tavsiye ederler. Sizden oy istemeye bile yüzleri tutumaz. Batı'yı kazanalım Doğu'yu kaybetsekte olur demedik. Baykal, 'Başbakan Diyarbakır'a niye gidiyor' diyor. Burası benim vatanım, 81 vilayetimden biri. Başbakan'ın güvenlik güçleri var diyor. Bunlar devletin güvenlik güçleri. Sayın Baykal'da gelse aynı önlemleri alırlar.

Ankara ve İstanbul'un kaderi Ditarbakır'la bir

Ne ismimiz, ne vasfımız bu ülkenin bir tek meselesini, bir tek evladını gözden çıkarmayı istemez. İstanbul ve Ankara'nın kaderi Diyarbakır'la birdir.

Terör örgütleri bu milletin başına çorap ördüler.

Annelik din, ideoloji ayırt etmez

Nazım Hikmet'in iadeyi itibarını tartıştık durduk. Eğilmedik, eğilmiyoruz, eğilmeyeceğiz. Nice gencimiz tarihimizle barışamadı. Nice Şivan'lar anneleri ile kavuşamadı. Annelik din, ideoloji ayırt etmez. Biz istiyoruz ki; anneler üzülmesin, anneler de küçücük yavrularda üzülmesin. Biz hükümet olarak 60 yıl süren tartışmaya tek bir kararla son verdik.

TRT Şeş...

TRT Şeş bi heyr dedik. TRT Şeş hayırlı olsun dedik. Ne oldu adalet yara mı aldı? Birileri neden bize hayırlı olsun bile diyemedi? Muhalefet atılan adımı alkışlayamadı. Gönüller kazanmamız kimlerin elini boşa çıkardı. Siyaset milletin taleplerini karşılamak değilse nedir? Siyaset özgürlükleri genişletmek değilse nedir?

Baykal'ın avukatlık ruhsatı iptal olacak

Bütün vatandaşlarımızı kazanmak istiyen bir siyaset istiyoruz. Bu bölgenin duygularını istismar edenler de kendi imtiyazlarını kaldırılmasından korkuyorlar. Onlar da mı buranın CHP'si olmak istiyorlar. Baykal'ın avukatlık ruhsatı 29 Mart'ta millet eliyle iptal olacak. Bu millet körü körüne kimsenin arkasından gitmez. Küçük düşünenler biliyorlar ki; modernleşme kentleşme sorunları halledilirse diğer sorunlarda çorap söküğü gibi gelecektir. AK Parti iktidarında Doğu ve Güneydoğu'ya 11.7 milyar TL yatırım yapıldı. Altı senede yaklaşık 12 katrilyon yatırım yapıldı. 2013 yılına kadar bölgedeki projelere yaklaşık 27 katrilyon harcayacağız. Özellikle GAP'ı 2012 sonunda tamamlayıp, bölgenin sosyal çehresini değiştireceğiz. Belediyecilik bizim işimiz. Diyarbakır da kalitesiz belediyeciliğe mahkum değildir. 6 yılda 1572 köy ve mezraya su getirdiysek bugün tam 4006 konutun anahtarını sahiplerine teslim edecğiz. Aynen İzmir gibi buraya da hava sağlık helikopterini verdik.

30 Mart'ta yeni belediyecilik başlayacak

Diyarbakır'ın tarihi ve kültürel mirasıyla modern bir büyükşehir olmasını istiyoruz. Projeler hazır. Diyarbakır'ı hem asli hüviyetine hem de modern bir şehir hüviyetine kavuşturmak isityoruz. Bunlar ideoloji ile olmaz. 29 Mart'ta Ak belediyeciliğe oy verdiğiniz anda 30 Mart'ta yeni belediyecilik başlayacak.

Biz sizin hizmetkârınızız...

Sağlıkta hastaneleri birleştirdik mi? Vatandaşım istediğin hastaneye gidebiliyor musun? Neden? Çünkü biz sizi seviyoruz. Biz sizin efendiniz değiliz, biz sizin hizmetkarınızız.

Kömür yardımları devam edecek...

Kömür yardımlarımız fakire ulaşmaya devam ediyor, edecek. Onlar istediği kadar bağırsın, çağırsın. Tarım Bakanı Diyarbakır'a yanlış yapıyorsa hesaba çekin.

Durmak yok hizmere devam

Burayı teşvik kapsamına neden aldık? İşveren gelsin diye. Ama niye gelemiyor? Yatırımcı bir yere giderken güven ister, istikrar ister. Onu için oylarımızı verirken kime verdiğimiz çok önemli. Diyarbakır için durmak yok yola devam, durmak yok hizmete devam diyeceksiniz.

Boyunun küçüklüğüne bakmayın ATOM karıncadır

Kutbettin Arzu kardeşimin boyunun böyle küçük olduğuna bakmayın, atom karıncadır. İnşallah 30 Mart sabahı iş başı yapacaklar. Sizde emanet ettiğim adaylarımıza sahip çıkın ki; Diyarbakır modern şehircilik hizmetlerine kavuşsun. Gelin ülkemizi dünyanın zirvelerine taşıyalım. Gelin 29 Mart'ta mührü AK Parti'ye basalım. Son söz sizin, karar sizin, bu ülke hepimiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA