• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diyanete yeni başkan
11 Kasım 2010 Perşembe 10:30

Diyanete yeni başkan

Diyanet İşleri Başkanlığına, Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Prof.Dr. Mehmet Görmez atandı.
Diyanet İşleri Başkanlığına, Başkan Yardımcılığı görevini yürütenProf.Dr. Mehmet Görmez atandı. Gümrük Müsteşarlığı'na ise ZiyaAltunyaldız atandı.

Bakanlar Kurulu kararıyla yapılan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gültarafından onaylanan değişiklik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısındayayınlandı.
Sözkonusu değişikliğin, Temmuz ayında yürürlüğe giren Diyanet İşleri Başkanlığı Teşkilat Yasasına göre yapıldığı öğrenildi.

PROF.DR. GÖRMEZ
Prof.Dr. Mehmet Görmez, 1959 yılında Gaziantep'te doğdu. İlköğrenimini Nizip'te, orta öğrenimini Gaziantep İmam Hatip Lisesindetamamladı. 1983'te Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yükseköğrenime başladı. 
Bir yandan yüksek öğrenimini sürdüren Prof.Dr. Görmez, diğer yandan önce Kırıkkale'de Kuran kursu öğreticiliği, ardından Ankara'nın değişiksemtlerinde imam-hatiplik ve vaizlik görevlerinde bulundu. 
1994'te "Sünnet ve Hadisin Anlaşılması ve Yorumlanmasında MetodolojiSorunu" adlı teziyle doktorasını bitirdi. Sözkonusu doktora çalışması,1996'da Türkiye Diyanet Vakfı İslam Araştırmaları Birincilik Ödülü aldı. 1995-1997 yıllarında Ahmet Yesevi Üniversitesi İlahiyat Fakültesindedersler verdi.
 Anadolu Üniversitesi İlahiyat ön lisans programının hazırlanmasındagörev alan Prof.Dr. Görmez, 1997-1998 yıllarında inceleme vearaştırmalar yapmak üzere İngiltere'de bulundu. 1998'de yardımcı doçent, 1999'da doçent, 2006 yılında da profesör oldu. 2001–2003 yıllarındaHacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinde dersler verdi. 
Prof.Dr. Görmez, 13 Ağustos 2003'te Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığıgörevine atandı. Yayınlanmış bir çok eseri bulunan Görmez, evli ve üççocuk babası olup, Arapça ve İngilizce biliyor.

GÜMRÜK MÜSTEŞARI ZİYA ALTUNYALDIZ
Başbakanlık Gümrük Müsteşarlığı'na ise Ziya Altunyaldız atandı. Altunyaldız'ın atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'nin bugünküsayısında yayımlandı.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Konya'da HDP terörü! AK Parti ekibine saldırdılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA