• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diva-Senden Akaydına tepki
08 Şubat 2010 Pazartesi 14:41

Diva-Sen'den Akaydın'a tepki

Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci, bir basın toplantısı düzenleyerek, Akaydın ve Denizli Tabipler Odası'nı kınadı.
Diyanet ve Vakıf Hizmetleri Kolu Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Genel Başkanı Hüseyin Demirci, "Camiye nasıl ayakkabı ile girilmezse GATA'ya da türbanla girilmez" açıklamasının cahilce bir açıklama olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.
 
 Diva-Sen Genel Başkanı Hüseyin Demirci, yaptığı basın toplantısında Denizli Tabipler Odası'nın düzenlediği "Ilımlı İslam" konulu konferansa değindi. Demirci, "Bu konferansta yapılan konuşmalarda Peygamber Efendimize hakaret edici ve Kur'an-ı Kerim'i hafife alarak, Allah'ın kelamını basit ve sıradan bir kitap gibi göstermeleri kabul edilebilir bir durum değildir. Kendilerinin de ifade ettiği gibi ateist olabilirler. Ateist olmaları, inanan insanların dinlerine ve peygamberlerine hakaret etme yetkisini
onlara vermez. Diva-Sen olarak bu zihniyeti kınıyor ve lanetliyoruz" dedi.

'KUR'AN BİLİME KAPALI BİR DİN DEĞİLDİR'
Kur'an-ı ve İslam dinini bilime kapalı göstermek isteyenleri kınadıklarını ifade eden Demirci, "Bu açıklamayı yapan doktor ve bilim adamlarından kendi alanlarında hangi hastalığa çare bulduklarını ve kendilerine ait hangi teşhis ve tedavi yöntemini geliştirdiklerini kamuoyuna açıklamalarını beklerdik. Alanlarıyla ilgili çalışmak yerine alan dışı bir konuyla toplumu provoke etmeleri tam bir saygısızlık örneğidir" şeklinde konuştu.
 
 Yapılan konuşmalarda Hz. Muhammed'e 'tüccar' denildiğini ve bunun bir cahillik örneği olduğunu dile getiren Demirci, "Peygamberimize tüccar demek cüretini gösterenler, kendi mesleklerinde beceriksiz olanlar ve başarılı olamayanlar, gündeme gelebilmek için inanan insanların inançları ile alay edenler; basitliklerini, bilgisizliklerini ve cahilliklerini ortaya koymaktadırlar. Çünkü Hz. Peygamber vefat ettiği zaman geriye miras olarak hiçbir şey bırakmamıştır" diye konuştu.

'CAMİYLE HASTANEYİ BİR TUTMAK CEHALETTİR'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın, "Camiye nasıl ayakkabı ile girilmezse GATA'ya da türbanla girilmez" sözlerini de değerlendiren Demirci, "O başkanın geçmişi ve sicili belli. Hangi fikirleri savunduğu ve hangi güçlere hizmet ettiği herkes tarafından biliniyor. Benzetme birbirinin tamamen zıttı konulardır. O belediye başkanımızın camilerin fonksiyonu hakkında bilgisi yok sanırım. İbadethanelere temiz ve abdestli girilir. Ama hastaneler normal kurumlardır. Buralara girerken insanların kılığına, sakalına, kıyafetine bakılmaması gerekir. Doktorlar diploma alırken ettikleri yeminde insanlığa hizmet edeceklerini söylüyorlar. İnsanların dinine, inancına, kılık kıyafetine göre tedavi ederiz demiyorlar. Sonuç olarak, bu başkanın söylediği sözleri saygısızlık ve cahillik olarak görüyoruz" şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA