• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dişliden öğrencilere ekonomi konulu konferans
18 Nisan 2013 Perşembe 16:31

Dişli'den öğrencilere ekonomi konulu konferans

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Küresel İşletme Topluluğunun düzenlediği Farklılaşmaya İlk Adım adlı programa katılan AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, öğrencilere ekonomi...
Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Küresel İşletme Topluluğunun düzenlediği “Farklılaşmaya İlk Adım” adlı programa katılan AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, öğrencilere ekonomi konulu konferans verdi.
KTO-Karatay Üniversitesi’nde düzenlenen programa AK Parti Sakarya Milletvekili, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekonomi Danışmanı ve Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Üyesi Şaban Dişli, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Barack Obama'nın seçim organizatörü ve İş Holding Genel Müdürü (CEO) İlkem Şahin, çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı. Ekonomi konuları hakkında konferans veren AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, “Şimdi Dünya bir global köy diye tanımlanıyor. Eskiden belki sadece Konya’da ekonominin oyuncuları rekabet ediyordu. Zaman içerisinde Türkiye’de biraz sermaye birikimiyle rekabet etme durumuna geldiler ama şimdi bütün Dünya ile rekabet etmek zorundalar. Yani global oyuncu olmak zorundalar. Dolayısıyla sadece sizin ülkenizdeki enflasyonu takip etmek, verileri takip etmek yetmiyor. Dünyadaki verileri de takip etmeniz lazım. Çünkü öyle bir iç içelik oldu ki globalleşmeyle, ürün ithal ediyorsunuz; eskiden Türkiye’nin en büyük sorunu ithal edilmiş enflasyondu. Çünkü döviz kurundaki artışla sizin aldığınız ürünün fiyatı artmasa bile iç ekonomiye o yansımaktaydı” dedi. Şaban Dişli konferansın devamında, Bütçe Dengesi, Ticari Dengeler (Cari Açık), Tasarruf Yatırım Dengesi ve Borçların Rezerv Durumu gibi konulara değindi. Konferansın ardından Küresel İşletme Topluluğu Başkanı Tülin Gökçil tarafından AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’ye teşekkür plaketi verildi.
Küresel İşletme Topluluğunun düzenlediği “Farklılaşmaya İlk Adım” programının sonraki konuğu ise, ABD Başkanı Barack Obama'nın seçim organizatörü ve İş Holding Genel Müdürü (CEO) İlkem Şahin oldu. İlkem Şahin de öğrencilere konferans verdi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Dr. Seyit Karaca başkanlığa devam ediyor
  • Erkon döküm, yılda 12 bin ton demir işliyor
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA