• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DİSK Konya Temsilcisi Özçelik
04 Ekim 2012 Perşembe 15:46

DİSK Konya Temsilcisi Özçelik

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Konya Temsilcisi ve Nakliyat-iş Sendikası Bölge Temsilcisi Ali Özçelik, TBMM gündeminde ''Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı'' görüşmelerinin...
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Konya Temsilcisi ve Nakliyat-iş Sendikası Bölge Temsilcisi Ali Özçelik, TBMM gündeminde ''Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı'' görüşmelerinin başladığını belirterek, ''TBMM'yi barajsız, yasaksız, sendikal hakların güvence altına alındığı bir yasa için göreve davet ediyoruz'' dedi. 
Özçelik, Camlı Köşk önünde yaptığı konuşmada, toplu sözleşme yetkilerinin gasp edildiğini ve sendikaların çirkin bir pazarlığa zorlandığını iddia etti. 
''Toplu İş İlişkileri Yasa Tasarısı''nın TBMM'ye sunulduğu şekliyle yasalaşması halinde 12 Eylül askeri cuntası tarafından çıkarılan 2821 ve 2822 sayılı yasaların bir benzeri olmaktan kurtulamayacağını öne süren Özçelik, şunları kaydetti: 
 ''Herkese özgürce sendika kurma ve sendikaya üye olma hakkı verilmesini, çok düzeyli toplu pazarlık ve toplu sözleşme düzeninin kurulmasını istiyoruz. Toplu sözleşme hakkı için yüzde 10 iş kolu barajı dahil bütün barajların kaldırılmasını, grev yasakları ve engellerinin kaldırılmasını talep ediyoruz. TBMM'yi barajsız, yasaksız, sendikal hakların güvence altına alındığı bir yasa için göreve davet ediyoruz.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA