• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Konyada
17 Ekim 2013 Perşembe 16:24

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Konya'da

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Kim ne derse desin, bir daha bu topraklarda milletle devleti karşı karşıya getirerek kendi istikballerini sürdürmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz" dedi.
Kurban Bayramı'nı memleketi Konya'da geçiren Bakan Davutoğlu, Karapınar ilçesinde Belediye Düğün Salonu'nda düzenlenen bayramlaşma programına katıldı.
 
Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada, bu topraklarda yaşayan herkesin kardeş olduğunu, bu kardeşliğin ebediyete kadar süreceğini ve buna kimsenin engel olamayacağını söyledi.
 
Farklı yaklaşımlar olsa da bayramlaşmaların bu ahdin yenilendiği anlar olduğunu ifade eden Davutoğlu, "Nasıl Arafat'ta dünyanın dört bir köşesinden gelen Müslümanlar birbirine taahhütte bulunurlar ve bu topraklardan beldelerine döndüklerinde 'bu topraklarda elde ettiğimiz kardeşlik bilincini yayacağız' diye Rabbimizin huzurunda söz verirler; şimdi ben de bu sözü tekrar etmek istiyorum. Bundan sonraki bayrama kadar aramıza herhangi bir fitnenin girmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.
 
"Bu millet için yola çıkmış olan bizler bu kritik dönemde safımızı bozmadan, niyetimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeden yolumuza devam edeceğiz" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:
 
"Hükümetimizin ve herkesin adına ben bu bayramlaşma mesajını iletmek istiyorum. Siz de burada olmayanlara iletin; bizim siyasi mesajımız da misyon mesajımız da kardeşliktir, kardeşliktir, kardeşliktir. Başka hiçbir şey değildir. Onun için çözüm süreci işletiyoruz. Onun için dünya safında ülkemizin tanıtımı için gayret sarf ediyoruz. Onun için gece güzdüz büyük bir çaba ile bu aziz milleti insanlık huzurunda hak ettiği yere getirmek istiyoruz."
 
Hükümetin 10 yıldaki kazanımlarından geri adım atmayacağını dile getiren Davutoğlu, "Kim ne derse desin, bir daha bu topraklarda milletle devleti karşı karşıya getirerek kendi istikballerini sürdürmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz" diye konuştu.
 
- "Kimse bizim şevkimizi ve gayretimizi zaafa uğratamaz"
 
Bakan Davutoğlu, devletin belli noktalarında odaklaşarak milletin bir kesimini kıyafetleri, inançları dolayısıyla tehdit görüp kendi istikballerini sürdürmek isteyenlere bir daha bu topraklarda yer olmayacağını ifade ederek, "Son 3-4 ay içerisinde sanki 10 yıllık birikimimiz tahrip edilmek istercesine bir kampanya yürütülüyor. İstediler ki eski Türkiye geri dönsün, İstediler ki milletle gönül bağı kurmuş AK Parti kadrolarıyla bu milletin bazı kesimleri arasına bir duvar örülsün. Hiç medet ummasınlar. Milletimiz arkamızdadır, milletimizin duası bizimledir. Kimse bizim şevkimizi ve gayretimizi zaafa uğratamaz" diye konuştu.
 
Siyasetin iki temel hedefi olduğunu anlatan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Biri hizmettir. Bu konuda 10 yılda neler yaptığımız, bundan sonra da neler yapacağımıza şehadet eder, onlara delil teşkil eder. İktidar yorgunluğu gibi bir şeyi kimse düşünmesin. Yola ilk çıktığımız an kadar dinamik, şevkli ve inançlıyız. Birileri şunu hayal etti: '10 yılda partiler bir rehavete girerler, ülke adına elde ettiği kazanımlarla yetinirler ve onu tekrar ederler'. Bizim bunu yapmayacağımızın en önemli işareti daha 2002'de iktidara geldikten kısa süre sonra 2023'ü hedef göstermemizdir. Biz sadece ömrümüzün sığacağı dönemleri değil, bizden sonraki dönemleri de planlıyoruz ki gelecek nesiller kendilerini boşlukta hissetmesin. Allah'ın izniyle bu kervan yola çıkmıştır. Bu kervanın içinde, önünde ve ardında yürüyen herkese selam olsun. Bu kervanın bir yerde duracağını zannedenlere de buradan mesajımız var: Durduramayacaklar."
 
Davutoğlu, vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra Ereğli ilçesine gitti.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA