• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Disiplin cezası kesintisine veto!
28 Eylül 2012 Cuma 10:34

Disiplin cezası kesintisine veto!

Disiplin cezası gerekçe gösterilerek ek ödemelerden kesinti yapılması konusunda açılan yüzlerce dava bulunuyor.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, PBS televizyonunda yayınlanan ''NewsHour'' programında Margaret Warner'ın sorularını yanıtladı. Davutoğlu, Suriye'deki krizin Türkiye için ''dev boyutta güvenlik tehdidi oluşturduğunu'' söyledi.
Davutoğlu "Bu, hem BM hem de tüm uluslararası camia için bir sınav ve şu ana kadar BM Güvenlik Konseyi'nin Suriye krizi konusunda herhangi bir karar üzerinde mutabık kalamamış olması çok büyük bir başarısızlık'' dedi.
TERÖR SURİYE'DEKİ İKTİDAR BOŞLUĞUNU KULLANIYOR
Davutoğlu, ''Suriye'deki krizin Türkiye'ye ne derecede güvenlik tehdidi oluşturduğu'' sorusuna cevaben, ''Dev boyutta bir güvenlik tehdidi oluşturmakta. Neden? Çünkü bu ülkeyle 911 kilometrelik sınıra sahibiz ve şu anda bu sınırda bir iktidar boşluğu var. Bazı terör örgütleri, PKK ve hatta El Kaide'nin bazı unsurları, bu iktidar boşluğunu istikrarsızlık yaratmak amacıyla kendi çıkarları için kullanmaya yeltenebilirler. Bugün bile, Türkiye'de çok sayıda terör eylemi, PKK terör eylemleri görüyoruz, bu iktidar boşluğunu kullanıyorlar'' diye konuştu.
HER TÜRLÜ ADIMI ATARIZ
Sunucunun, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın The Washington Post'a verdiği demeçte, Türkiye'nin askeri anlamda tek taraflı bir adım atmayacağı'' yönündeki sözlerini hatırlatarak, ''Neden?'' sorusunu yöneltmesi üzerine Davutoğlu, şunları söyledi:
''Tabi, Başbakan Erdoğan, Suriye'nin içerisindeki siyasi krizi kastetti. Ama eğer sınırımızda Türkiye'ye karşı herhangi bir güvenlik riski ortaya çıkarsa, sınırımızı korumak bizim hakkımızdır. Türkiye'ye karşı bir terör tehdidi ya da riski meydana gelirse, her türlü adımı atmak hakkımızdır.''
Bunlardan biri de Yurtkur Kayseri Bölge Müdür Vekili olarak görev yapan Sadullah Sağlam tarafından açıldı. Kınama cezası nedeniyle ek ödemeden yoksun kalan Sağlam, bu kesintinin yasal dayanağı olmadığı gerekçesiyle dava açtı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun personel yönetmeliğine göre; kınama cezası alan personele 3 ay süreyle ek ödeme verilmiyor. 5 yıl süren davanın sonunda Danıştay, geliri kesilen memuru haklı buldu. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, "Herhangi bir disiplin cezası alanlara ayrıca bir de ek ödemeden yararlandırmama yoluna gidilmesi hukuka uygun değildir. Gelir mahrumiyetine yol açacak düzenleme yetkisi davalı idareye tanınmamıştır" dedi. Memurun aldığı disiplin cezası gerekçe gösterilerek, ek ödemelerinden kesinti yapılması, 657 Sayılı Kanun'a aykırı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Bigo Yayıncı Başvurusu
  • Bakan Kurum: Konya'daki yatırımların açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan gerçekleştirecek
  • Eğiste Hadimi Viyadüğü bugün açılıyor
  • Kağnıcı: "Model şehir Konya’nın ulaşımı güçlendirilmeli"
  • Makine ihracatında rekor
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA