• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dış Politika Konyada konuşulacak
08 Aralık 2011 Perşembe 13:04

Dış Politika Konya'da konuşulacak

Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğünün organize ettiği dış politika çalıştayları, Konya programıyla başlıyacak.
Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğünün organize ettiği dış politika çalıştayları, Konya programıyla başlıyacak.
Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğünün web sayfasındaki duyuruya göre, uluslararası ilişkiler alanında yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sürdüren öğrencileri, 23-24 Aralık tarihlerinde Konya'da buluşacak.
 
Türk dış politikasının yeni vizyonu ile akademi, politika yapıcıları ve medyanın artan oranda ilgisini çektiği ifade edilen duyuruda, şunlar kaydedildi:
''Farklı çevrelerin ilgisi dış politika üzerine yapılan tartışmaları çeşitlendirmiştir. Türk dış politikasının dayandığı ilkeler, mekanizmalar, bölgesel ve küresel ölçekte inisiyatifler akademik yayınlarda, müzakere masalarında ve medyada değişik yönleriyle tartışılmaktadır. Dış politikanın yeni çehresi aynı zamanda yeni kuramsal ve metodolojik bakış açılarını zorunlu kılmaktadır. Türk dış politikasına dair en canlı ve yaratıcı alanı doktora çalışmaları oluşturmaktadır.
 
Dış Politika Çalıştayı, doktora öğrencilerini dış politikanın farklı alanlarında çalışan akademisyenler ve dış politika yapıcılarıyla biraraya getirmeyi amaçlamaktadır.
Akademik dünyanın dinamik yüzünü temsil eden doktora öğrencileriyle Türk dış politikasının masaya yatırılacağı Dış Politika Çalıştayı serisinin ilki Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi ve Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünün inisiyatifinde 23-24 Aralık 2011 tarihlerinde Konya'da düzenlenecektir.''
Duyuruda, Dış Politika Çalıştayına katılmak için uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi veya ilgili alanda bir doktora programına kayıtlı olma şartı arandığı belirtildi. Bu şartı taşıyan adayların doktora programına kayıtlı olduklarını gösteren bir belge, tüm iletişim bilgileri ve çalışma alanlarını özetleyen en fazla 500 kelimelik bir metinle birlikte 13 Aralık 2011 tarihine kadar, çalıştay sekretaryasına e-mail yoluyla başvurularını yapmaları gerektiği belirtilen duyuruda, başvuruların Dış Politika Çalıştayı Akademik Kurulu tarafından titizlikle değerlendirileceği kaydedildi....
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Halisdemir davasında karar açıklandı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA