• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dinçerden önemli açıklamalar...
01 Aralık 2013 Pazar 07:54

Dinçer'den önemli açıklamalar...

Ömer Dinçer, 'Benim Başbakanlık Müsteşarlığım döneminde Türkiye'de hiçbir dindar insanın ve İslami konuda belirli bir hassasiyet gösteren vakıf ve derneklerin başı ağrımamıştır.
Eski Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ömer Dinçer, 'Benim Başbakanlık Müsteşarlığım döneminde Türkiye'de hiçbir dindar insanın ve İslami konuda belirli bir hassasiyet gösteren vakıf ve derneklerin başı ağrımamıştır. Onlara karşı bir yaptırım uygulanmamıştır' dedi. Çeşitli temaslar için geldiği Ağrı'da açıklamada bulunan Dinçer, '2004 yılında MGK, Gülen cemaati hareketiyle alakalı olarak aldığı 'tasfiye kararı' ile gazetede 'tasfiyesi var' diye gündeme getirilen meseleler birbirinden farklı meselelerdir. 2004 yılında MGK kararıyla alınan tasfiyede ortaya konulan tutanaklar Başbakanlık'a gönderilmiştir ve Başbakanlık'ta da bu, herhangi bir işleme tabi tutulmamıştır' diye konuştu. İrtica ile eylem stratejisinin uygulamasına dair yazışmaları cemaate yönelik bir uygulama olarak göstermenin 'hiçbir vicdani ahlaka sığmayacağını' kaydeden Dinçer, şunları söyledi:
 
BİZ BOŞA ÇIKARDIK
 
'MGK'da alınan kararlar ve atılan imzalar toplantı tutanağıdır ve tasfiye niyetiyle Başbakanlık'a gönderilir. Başbakanlık'ta da o kararlar Bakanlar Kurulu gündemine alınmaksızın dosyasına kaldırılmıştır ve hiçbir uygulama ve takibe tabi tutulmamıştır. Geriye dönsünler Balyoz Darbe Planlarının, Ergenekon darbesi için oluşturulan çetelerinin çok ağırlıklı bir şekilde üzerimize geldiği ve büyük bir baskı altında hissettiğimiz bir dönemde bizim göğüslediğimiz birtakım fedakarlıkları ve riskleri bizim bir günahımızmış gibi göstermeye çalışmalarını ben etik bulmadım doğrusu. 2004 yılında Gülen cemaatine yönelik alınan MGK kararının o zamanki hükümet tarafından uygulanmaması aslında hükümetin göğüs gerdiği bir riskti' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA