• Konya12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Din adamları siyasetten uzak olmalıdır
30 Ağustos 2010 Pazartesi 14:18

'Din adamları siyasetten uzak olmalıdır'

Meram Bağlarında imam - hatipli genç hafızlarla iftar yapan AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, akademisyen diliyle seslendiği hafızlara Bir partinin mensubu gibi hareket etmeyin öğüdünde

Ak Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü hafızlarla iftarda bir araya geldi. Bir teravih namazında karşılaştığı ve iftara davet ettiği 9 hafız ile Meram Bağları Restoran’da buluşan Konya Milletvekili Sami Güçlü, genç hafızlarla uzun uzun sohbet etti.

Yaşları 16 ile 18 arasında değişen genç hafızlara ilerleyen yaşamları ile ilgili öğütlerde bulunan Konya Milletvekili Sami Güçlü, hitabını bir milletvekili olarak değil de akademisyen olarak yaptı. Hafızlığın çok büyük bir servet olduğunu ifade eden Güçlü, “Siz çok şanslı çocuklarsınız. Sizin ellerinizde bulundurduğunuz bu büyük servet, ileride sizi belki de dünyanın en büyük alimi yapacak. Sizler de güneş gibi etrafınızı aydınlatacaksınız” şeklinde konuştu.
Din adamı olmanın belirli sorumlulukları da beraberinde getirdiğini kaydederek, hafızları siyasetten uzak kalma konusunda uyaran Güçlü, “Ben din adamlarının siyasetten, propagandalardan uzak kalması gerektiğini düşünüyorum. Sizlerin insanlara en doğru şeyleri anlatmanız ve anlattıklarınızın etkili olabilmesi için öncelikle siyaseten nötr olmanız şart. Siyasi slogancılıktan kesinlikle sakınmanız gerekiyor. Oy kullanabilirsiniz ama bu aşırılığa yönelmeniz anlamına gelmesin. Bu yaşlar biraz hareketli geçer bu yüzden toplumun en üstünde olacağınız bilinci ile hareket edeceğinizi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Büyük hedefleri gerçekleştirmenin imkânsız olmadığını vurgulayan genç hafızlar, “Biz koyduğumuz hedefe ulaştık ve hiç pişman olmadık. Bizimle aynı yaşta olan kardeşlerimize en büyük tavsiyem, arkadaş çevrelerine dikkat etmeleri. Bu yaşlarda özentilikle başlayan kötü alışkanlıkları olabilir. Rasülullah’ın da dediği gibi, ‘bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyim.’ Bu hadis-i şerif bizim her zaman düsturumuz oldu. Allah’a çok şükür ki hafız olduk” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA