• Konya5 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DHKP-Cnin en büyük destekçisi lider kim?
04 Nisan 2015 Cumartesi 11:20

DHKP-C'nin en büyük destekçisi lider kim?

Berkin soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden terör örgütü DHKP-C, en büyük desteği Esed rejiminden görüyor.

Berkin soruşturmasını yürüten Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden terör örgütü DHKP-C, en büyük desteği Esed rejiminden görüyor.
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden terör örgütü DHKP-C, Suriye'de destek verdiği Esed ve PYD'den Kobani'de kamp alanı istedi. Türkiye sınırına yakın bir alanı isteyen terör örgütünün en büyük destekçisi ise Esed.

MÜHİMMAT VE LOJİSTİK MALZEME SATIN ALIYORLAR

Barış sürecinin hız kazanmasıyla birlikte belli çevrelerin yeniden devreye soktukları DHKP-C terör örgütü Suriye'nin kuzeyinde bir silahlı eğitim kampı kurabilmek için PKK'nın yerel örgütü PYD ve Barzani örgütüyle görüşmeler yapıyor. Kobani olaylarında PYD yanında çatışmalara katılan çok sayıda örgüt militanının ölmesi, bu tür bir kamp açılarak tecrübesiz savaşçılara PKK tarafından yoğun eğitim verilmesi talebini gündeme getirdi. DHKP-C, 'atılım yılı' ilan ettiği 2013'ten beri bol miktarda silah, mühimmat ve lojistik malzeme satın alıyor. Yayın çalışmalarını geliştiren bulunan DHKP-C, ülke içinde yeni finansman kaynakları bulmuş durumda.

SURİYE PKK'SI DESTEKLİYOR

DHKP-C'nin bu isteğine peşmerge grupları sıcak bakmazken Suriye PKK'sı destek veriyor. Peşmergenin olumsuz tavrının iki nedeni var. DHKP-C militanlarının bir kısmı PYD ile birlikte savaşırken bir kısmı da Esed rejiminin en önemli milis güçlerinden İskenderun Sancağı Kurtuluş Cephesi saflarında Suriye ordusunda görev yapıyor. Peşmerge, ikili oynayan DHKP-C militanlarının her an ihanet edeceğinden korkuyor. Ayrıca, DHKP-C eğitim kampının ikinci bir Kandil haline dönüşebileceğini, bunun da Türkiye'nin şiddetli tepkisine yol açacağını biliyor.

ESED'İN ŞABBİHA'LARIYLA KATLİAM

İskenderun Sancağı Kurtuluş Cephesi'nin bugünkü yönetimi 1980 yılında DHKP-C'den ayrılmış bir hizip olan Marksist-Leninist Silahlı Propaganda Birlikleri grubunun elinde. Bu örgüt militanları Beşşar Esed'ın Şabbiha adı verilen insan kasaplarıyla birlikte sistematik olarak Müslüman katliamı yapıyor.

TÜRKİYE, AVRUPA'YI UYARACAK

İskenderun Sancağı Kurtuluş Cephesi içinde Türkiye'den giden çok sayıda savaşçı var. DHKP-C'nin PYD ile birlikte savaşan taraftarları ise genellikle Avrupa'dan gelenler. Şu anda Suriye'de savaşan çok sayıda Alman, Fransız, Belçika ve Hollanda vatandaşı aşırı sol militan var. Selefi gruplara katılanlar konusunda Türkiye'ye haksız suçlamalar yönelten Avrupa medyası nedense bu konuda sessiz. Sadece terör konusunda değil, her türlü suç örgütü ve yasadışı göçmenlik konusunda başta komşumuz batık Yunanistan olmak üzere Avrupa ülkeleriyle dayanışma gösteren Türkiye, son terör saldırılarından sonra bu ülkeleri uyaracak.

(Kaynak: Akşam)

YORUMLAR
dhkpc bir domuz sürürsüdür
mahmut demiekollllu
marksist-leninist çete olan DHKPc militanlarını destekleyen koruyan hatta bunları suçlayamayan o kadar hain ,bölücü ülke düşmanı varki,cinsi(pkk,tkp,kck,bdp,apocular dev yol,vb)ne olursa olsun sonuçta hepsi insanlıktan nasibini almamış ,diş ve iç düşmanların yalakaları uşakları köleler maşaları olmuşlar.Bu çakalllar türklere olduğu kadar kürt laz alevi vs vs herkes düşman.Bu cahil yobaz dinsiz olan kuduz yaratıklara insandırlar zannedilerek dokunulmamış olduğu için salya akıtmaya başladılar.tel
04 Nisan 2015 Cumartesi 16:17
88.232.121.179
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA