• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon semineri
28 Eylül 2010 Salı 12:04

'Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon' semineri

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Enfeksiyon Komitesi ile Dezenfeksiyon, Antisepsi, Sterilizasyon Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen 'Dezenfeksiyon
Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Enfeksiyon Komitesi ile Dezenfeksiyon, Antisepsi, Sterilizasyon Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen “Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon” konulu eğitim semineri Meram Tıp Fakültesi Dekanlık Konferans Salonu’nda yapıldı.
 
Sağlık çalışanları tarafından yoğun ilgi gösterilen seminere Konya başta olmak üzere Aksaray, Niğde, Nevşehir gibi çevre il ve ilçelerden gelen 250’ye yakın akademisyen, hemşire ve sağlık personeli katıldı. Hacettepe, İstanbul Teknik, Ege ve Erciyes gibi çeşitli üniversitelerden gelen öğretim üyeleri tarafından 1 gün süreyle verilen “Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon” eğitimi sonunda 5 oturumda gerçekleşti. Eğitimler kapsamında katılımcılara hastanelerdeki havalandırma sistemleri, hastane enfeksiyonları ve el hijyeni, ameliyathanelerde kullanılan aletlerin sterilizasyonu, dezenfektanlar, dezenfektan kullanırken yapılan hatalar ve önlemler konusunda bilgi verildi.
 
Eğitim programında söz alan Meram Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erayman, “Eğitimler sayesinde hastanelerde kullanılan tıbbı malzemelerdeki enfeksiyon hastalıklarının bulaşma riskini en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Bu alanda yapılan çalışmaların da değerlendirildiği seminer ile hastane personelinin dezenfeksiyon ve sterilizasyon konusunda daha dikkatli davranarak kaliteli sağlık hizmeti sunacağı inancındayım. Katılımın bu kadar yoğun olması sağlık hizmetinde çalışan personelin bu konuya karşı ne kadar duyarlı olduğunu da gösteriyor” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA