• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlet teşvikiyle yurt geneline hizmet ediyoruz
29 Eylül 2009 Salı 17:02

'Devlet teşvikiyle yurt geneline hizmet ediyoruz'

AYC Danışmanlık şirketi sahibi Ömer Ünal, Yatırım, üretim, ihracaat-ithalat gibi alanlarda devlet teşvikleri ve destek uygulamalarıyla tüm yurt geneline
Konya merkezli danışmanlık hizmeti veren AYC Danışmanlık şirketi sahibi Ömer Ünal hizmetler sektörünün artmasıyla birlikte danışmanlık isteğinin arttığını söyledi. Dünyadaki gelişim, kalite alım gücüne paralel olarak danışmalık hizmetinin arttığını ifade eden Ömer Ünal, "14 Yıllık Mevzuat bilgisi ve uygulama tecrübesine sahip iyi bir ekibimiz var. Yatırım, üretim, ihracaat-ithalat, satış ve pazarlama, finans, ARGE ve markalaşma kısaca bulunduğunuz her konumda, ihtiyacınız olan devlet teşvikleri ve destek uygulamalarında sürekli ve sonuca odaklı hizmetlerimize devam ediyoruz. Mevcut deneyimli ekibe ilave konusunda uzman çözüm ortakları ile Konya Merkezli, Ankara ve İstanbul bağlantılı tüm yurt genelinde hizmet sunuyoruz." dedi.

2000 yılında hizmet vermeye başladıklarını belirten Ünal, dünyada yaşanan kalite anlayışı ile Türkiye'de de danışmanlık sektörünün yaygınlaşmaya başladığını söyledi.AB sürecinde danışmanlık hizmetinin artmaya başladığını vurgulayan Ömer Ünal, "Uyum yasalarınında danışmanlık üzerinde etkisi var.Önceleri biraz zorlandık.Bu süreçte pek çok Sivil Toplım Kuruluşları, Kobiler, Odalar mutlaka danışmanlık hizmeti alma gereksinimi hissettiler." diye konuştu.

TÜM İŞLETMELERE TEŞVİK VERİLİYOR

Bu sektörün uzmanlık gerektirdiğini,uygulamanın iyi bilinmesi ve mevzuata iyi hakim olunması gerektiğini belirten Ömer Ünal, "AYC Danışmanlık firması olarak başta KOBİ' ler olmak üzere tüm işletmelere, gerçek ve tüzel şahıslara, belediyelere, üniversitelere, odalara ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik, destek mevzuatları ve teşvik uygulamaları üzerinedir. AYC bugüne kadar Türkiye genelinde devlet teşvikleri ve destek uygulamaları konusunda danışmanlık, eğitim, raporlama ve mevzuat hizmetleri vererek seviyesini yükseltmiştir. Bu hizmetlere ilave yeni mevzuat hizmetine olan ihtiyaç olduğunu gördük ve AYC Destek- Destek Takip Sistemini hayat geçirdik." dedi.
'DESTEKLER ARTIK MASANIZDA'

Türkiye'de yeni bir hizmet tarzı geliştirdiklerini, artık  www.aycdestek.com sitesinde her türlü destek ve proje bilgisine çok hızlı ulaşılacağını, moda tabirle “artık destekler masanızda” ifadesini kullanan Ömer Ünal, "Tüm devlet destekleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. İhracattan dolayı çok önemli destekler var. İşletmelerin bu yeni gelişmelerin hepsini yakalama şansı yok.bu bilgilere uzmanlar vasıtasıyla daha rahat ulaşılabilir.Her yapılan hareketin devlet nezdinde desteği var.Şirket bunu bilmiyor, bilmek içinde çaba sarf etmiyor. Hem onlara bilgi vermek hem de onlara danışmanlık yapma yolunda mali kaynaklar sağlıyoruz. Fizibiliten markalaşmaya kadar devlet desteği konusunda her türlü mali çalışmayı yapıyoruz. Bu sistem içerisinde işletmeler kendisini ilgilendiren destekleri, uygulama alanlarını, haberlerini, sadece o kişiye özel bir online danışmanlık sistemi oluşturabilir. Devlet ve AB projeleri kime ne zaman ne kadar para kaynağı oluşturuyor bunu 10 dakika içinde öğrenebilirler" diye konuştu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA