• Konya27 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Devlet emretti biz de kabul ettik
29 Ağustos 2015 Cumartesi 11:16

'Devlet emretti biz de kabul ettik'

Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, "Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Devlet emretti, biz de kabul ettik" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı görevine getirilen Yalçın Topçu, "Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Devlet emretti, biz de kabul ettik" dedi.

Topçu, ülkenin önemli bir süreçten geçtiğini, bu zor zamanda görev almaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, "Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Devlet emretti, biz de kabul ettik" değerlendirmesinde bulundu.

"Milli iradeye hizmet şereftir"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Geçici Bakanlar Kurulu'nda yer almasına ilişkin, "Milli iradeye hizmet etmek bir şereftir. Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere tüm arkadaşlara başarılar diliyorum" dedi.

Geçici Bakanlar Kurulu'nda yerini koruyan Müezzinoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kabinede sorumluluk üstlenen tüm bakanlara başarılar diledi.

Önümüzdeki süreci "zor" olarak nitelendiren Bakan Müezzinoğlu, "Ülkemizi seçime götürecek arkadaşlarımıza ekip ruhuyla birlikte çalışmayı diliyorum. Milli iradeye hizmet etmek bir şereftir. Başta Sayın Başbakanımız olmak üzere şahsım da dahil tüm arkadaşlara başarılar diliyorum" diye konuştu. 

"Bu sorumluluğu yerine getirmeye çalışacağım"

Geçici Bakanlar Kurulu'nda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine getirilen eski AK Parti Aksaray Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce enerji alanında birçok görevde bulunduğunu belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı adına da bugüne kadar birçok çalışmanın içinde olduğunu ifade eden Alaboyun, şunları kaydetti:

"Bakanlık adına yurtdışında eğitim gördüm. Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ile Maden İşleri Genel Müdürlüğünde çalıştım. Ayrıca ETİ Bank'ta genel müdür yardımcısı gibi değişik pozisyonlarında görev yaptım. 3 dönem AK Parti milletvekilliği görevinden sonra bugünkü görev bana uygun görüldü. Bu sorumluluğu yerine getirmeye çalışacağım."

"Dayanışma içerisinde olmaya hazırız"

Avrupa Birliği Bakanlığı görevine getirilen HDP Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakanlık görevinin "halklara ve kardeşliğe" hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Geçici hükümetin bir hizmet hükümeti, bir koalisyon, bir programı bulunmadığını ve bir protokole sahip olmadığını anlatan Konca, şöyle konuştu:

"Bu hükümet, eğer Türkiye'de tırmanan şiddeti durdurabilirse, Türkiye'de akan kanı durdurabilirse, Türkiye'deki silahlı çatışmanın sona ermesini sağlayabilirse, ellerin tetikten çekilmesi mümkün olursa ve bu hükümet toplumumuz ve halkımızla empati yapıp bu seçimi huzur ve barış içerisinde, seçim güvenliğinin bütün koşullarıyla oluştuğu bir ortamda yapabilirse geleceğimiz için bir umut olur. Ama bunlar olmazsa inanınız, Ortadoğu bataklığının şu çemberinde Türkiye'de çok büyük handikaplarla karşılaşır.

Biz, Türkiye'nin o handikaplarla karşılaşmaması için elimizden ne geliyorsa ilkelerimizden ödün vermeden kendi plan ve programımızı koruyarak yapmaya hazırız. Empati yapmaya, özveride bulunmaya, dayanışma içerisinde olmaya, herkesle konuşmaya, yumruk sıkmayı bir yana bırakmaya, kaş çatmayı bir yana bırakmaya, insanca davranmaya hazırız. Dilerim herkes bu anlayışta olur ve biz de huzur içerisinde kan dökülmeden, gözyaşı akıtmadan bir seçim güvenliği içerisinde bir seçim yaşarız."

'Biz görev adamıyız'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Ahmet Erdem, "Görev adamıyız biz. Böyle bir görev tebliğ edildi. Bunu hakkıyla yapabilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Kendisine bakanlık görevi tebliğ edilmeden önce böyle bir göreve getirileceğinden haberi olmadığını dile getiren Erdem, "Biliyorsunuz bürokratız, bize ne görev verilirse biz onu yaparız" diye konuştu.

Erdem, "Görev adamıyız biz. Böyle bir görev tebliğ edildi. Bunu hakkıyla yapabilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" ifadesini kullandı.

'Ülkenin sorunlarına çözüm üretecek bir hükümet'

Geçici Bakanlar Kurulu'nda yeniden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevine getirilen Fikri Işık, yeni hükümeti, ülkenin sorunlarına çözüm üretecek bir hükümet olarak nitelendirdi.

Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kabinede yeniden görev aldığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'na teşekkürlerini iletti.

Bakan Işık, yeni kurulan hükümetin, 1 Kasım'da yapılacak seçimlere giderken, seçimlerin güvenli bir şekilde, anayasa ve yürürlükteki kanunlara uygun olarak yapılmasını sağlayacak, ülkenin sorunlarına çözüm üretecek bir hükümet olduğunu ifade etti.

"Görevimizi layıkıyla yürütmekten başka gayemiz yok"

Geçici Bakanlar Kurulunun Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, amaçlarının Bakanlığın görev alanı içerisinde millete en güzel hizmetleri sunmak olduğunu belirtti. Aşcı, şunları kaydetti:

"Öncelikle Bakanlık görevine bizleri layık gören Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın teveccühlerine mazhar olmaktan dolayı, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Görevi devraldığım çok değerli Gümrük ve Ticaret Bakanımız Sayın Nurettin Canikli ile daha önceki Bakanımız Sayın Hayati Yazıcı’ya teşekkürü bir borç bilirim. Çok değerli bakanlarımızın yaptığı gibi, bakanlık görevini layıkıyla yürütmek için var gücümüzle gayret göstermekten başka bir gayemiz yok. Görevim sırasında, Gümrük ve Ticaret Bakanlığındaki çok değerli arkadaşlarımın samimiyetle ve özveriyle sürdürdükleri çalışmalar sayesinde birlikte önemli ve başarılı hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA