• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Derslerin içeriği zenginleşecek
25 Nisan 2013 Perşembe 14:01

'Derslerin içeriği zenginleşecek'

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesinde düzenlenen Eğitim Komisyonu Toplantısında eğitim sorunları tartışıldı.
Toplantıya Dekan Prof. Dr. Oktay Sarı ile Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Cevdet Altınyazar, Başkoordinatör Prof. Dr. İlknur Uysal ve yardımcıları, dönem koordinatörleri ve komisyonda bulunan öğretim üyeleri katıldı. Toplantıda tıptaki eğitimin durumu değerlendirildi ve seçmeli dersler ile derslerin içeriği konuşuldu. Derslerin içeriği tartışılarak, iletişim, tıp hukuku, tamamlayıcı tıp, ağız ve diş sağlığı, bilim felsefesi, beslenme, akupunktur, kaplıca tedavisi, hijyen, alternatif tedavi yöntemleri gibi konularında alanında uzman akademisyenlerin ders vermesine karar verildi.
Toplantıya başkanlık eden Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Sarı, gelecek yıl öğrencilere verilecek derslerin içeriğinin zenginleştireceğini ve akademisyenler ile öğrencilerin görüşleri alınarak program oluşturulacağını, seçmeli derslerin konulacağını söyledi. Tıp eğitiminde çeşitli değer, tutum, davranış ve becerilerin kazandırılmasına yönelik uygulamaların eğitim programları içerisinde paylarının artırılması gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Sarı, “Fakültemizde mezuniyet öncesi öğrencilerimizi ne kadar iyi yetiştirirsek, ülkesine ve milletine o kadar faydalı olacağına inanıyoruz. Mesleki becerinin yanı sıra farklı uzmanlık alanlarında da bilgi sahibi olmanın başarıda önemli rolü vardır. Bilgi ve kültür birikimine sahip öğrencilerin mesleklerinde daha başarılı ve mutlu olacağını düşünüyorum. Özellikle iletişim, tıp hukuku ve bilim felsefesi gibi dersler, öğrencilerimize büyük katkı sağlayacaktır” dedi.
2013-2014 eğitim-öğretim yılında ders içeriklerinin toplumun ihtiyaçları göz önünde bulundurularak güncellenmesi, tamamlayıcı tıp yöntemleri ile iletişim derslerinin konulması planlandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA