• Konya8 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Derslerde büyük kolaylık sağlayacak
29 Kasım 2012 Perşembe 14:43

'Derslerde büyük kolaylık sağlayacak'

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sakıp Sabancı Bilgisayar Merkezi (BİLMER) bünyesinde yapımı tamamlanan Merkezi Bilgisayar laboratuarı düzenlenen törenle açıldı.
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sakıp Sabancı Bilgisayar Merkezi (BİLMER) bünyesinde yapımı tamamlanan “Merkezi Bilgisayar laboratuarı” düzenlenen törenle açıldı.
BİLMER binasında gerçekleşen açılışa SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Akgemci, Prof. Dr. Mustafa Şahin, Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Genel Sekreter Fazilet Uyar’ın yanı sıra dekanlar, meslek yüksekokul müdürleri ile çok sayıda idari ve akademik personel katıldı.
AKILLI TAHTA VE PROJEKSİYON DESTEKLİ
İçerisinde 7 derslik ile 1 proje sınıfına sahip 500 bilgisayar kapasiteli laboratuvara ilişkin bilgi veren Bilgi İşlem Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Erdi, “Akıllı tahta ve projeksiyon destekli laboratuvarımız, günde 6 bin 500 öğrenciye eğitim verecek düzeyde inşa edildi. Her fakültenin rahatlıkla kullanabileceği, son teknolojiyle donatılmış merkezi bir bilgisayar laboratuvarına ihtiyacımız vardı. Haftanın her günü açık olacak laboratuvarımız her derslikte 14 saat olmak üzere günde 98 saat ders kapasitesine sahip” dedi.
“DERSLERDE BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK”
Laboratuvarın gerek akademisyenlere gerekse öğrencilere büyük kolaylık sağlayacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise, “Bilindiği gibi 74 bin öğrencinin bulunduğu bir yerde her birimin ayrı ayrı bilgisayar laboratuvarına sahip olması ve bunların 3-4 yılda bir yenilenmesi gerektiği düşünüldüğünde bu durumun ekonomik açıdan üniversitemize önemli bir yük getirmesi söz konusuydu. Bu açıdan böyle bir bilgisayar laboratuvarına ihtiyacımız vardı ve üniversitemize böylesi güzel bir eser kazandırdığımız için çok mutluyum. Artık güncellemelerin ve bakımlarının anında ve rahatlıkla yapılabileceği, fakültelerimizin kolaylıkla kullanabilecekleri son derece önemli bir merkezi hizmete açtık. Hayırlı olmasını diliyorum ve merkezimizin en iyi şekilde birimlerimiz tarafından değerlendirileceğine inanıyorum” diye konuştu.
Açılışın ardından Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve beraberindekiler yeni merkezi laboratuvar binasını gezerek derslikler hakkında bilgi aldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA