• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ders saatinde 200 öğrenci Hürriyet trenini karşıladı
12 Ekim 2009 Pazartesi 15:50

Ders saatinde 200 öğrenci Hürriyet trenini karşıladı

Konya'da yaklaşık 200 öğrenci Hürriyet gazetesinin 'insan hakları treni'ni karşılamak için ders saatinde okullarından alınarak tren garına götürüldü
Konya'da yaklaşık 200 öğrenci Hürriyet gazetesinin 'insan hakları treni'ni karşılamak için ders saatinde okullarından alınarak tren garına götürüldü.

Hürriyet Gazetesi'nin 'insan hakları treni'nin etkinliklerine öğrencilerin katılımının sağlanması amacıyla verilen talimat bazı okul idarecileri tarafından yerine getirildi. Sabah saatlerinde Konya'ya gelen Hürriyet treni, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mithat Büyükalim, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammet Uğur Kaleli tarafından karşılandı.

Protokolün yanı sıra İhsan Özkaşıkcı, Vali Necati Çetinkaya ve Şehit Pilot Bayan Ayfer Gök İlköğretim okullarından yaklaşık 200 öğrenci ve öğretmenleri de tren garında hazır bulundu. Öğretmenlerinin gözetiminde tren garına gelen öğrenciler, burada okullarının isimlerinin yazdığı pankartlarla treni karşıladı. Program, Şehit Pilot Bayan Ayfer Gök İlköğretim Okulu öğrencilerinin halk oyunu gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından katılımcılar öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi.

Etkinlikte konuşan Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, trenin bu yılki konusunun çocuklar olduğunu belirtti. Sosyal sorumluluk, çocuk hakları, çevre ve sağlık bilincini geliştirme amaçlı hareket eden trenin çocuklara yönelik aldıkları ileri kararlar için güzel bir uygulama olduğunu dile getirdi.

Hızlı tren konusunda Konya'da ciddi çalışmalar yürütüldüğünü bildiren Vali Doğan, ortaklaşa çalışan Devlet Demir Yolları ve Hürriyet gazetesi yönetimine teşekkür etti.

 

ÖĞRENCİLERE DERS SAATİNDE TREN KARŞILATILMASI TEPKİ ÇEKTİ

Öğrencilerin ders saatinde gara taşınarak etkinliğe katılmalarının sağlanması, sivil toplum örgütleri ve eğitim sendikalarının tepkisine neden oldu. Aralarında eğitim sendikalarının da bulunduğu 100 sivil toplum kuruluşunu barındıran Konya Sivil Toplum Platformu Başkanı Latif Selvi, devlet organlarının Hürriyet'in reklâmına alet edildiğini söyledi.

Öğrencilerin ders saatinde tren karşılamaya götürülmesinin yanlış bir davranış olduğunu ifade eden Selvi, öğrencilerin bu tür organizasyonlara katılmaya mecbur edilmesine bir son verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA