• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Derin devlet AK Partiyi yardı
03 Mayıs 2010 Pazartesi 22:15

Derin devlet AK Parti'yi yardı

AK Parti neden fire verdi? İşte derin devletin büyük operasyonunun perde arkası...

Deniz Baykal'ın sinyalini verdiği “görev bilinci olan milletvekilleri” üzerinde kurulan baskı sonuç verdi. Ak Parti'nin Meclis'e sevk ettiği Anayasa Değişiklik Paketi'nin 3 kritik maddesinden ilki 330 rakamının altında kalarak paketten düştü.

Paketten düşen madde parti kapatmayı Yargıtay Başsavcısı'nın iki dudağı arasında olmaktan çıkartan, Meclis iradesini ön plana çıkartan maddeydi.

Partileri sürekli kapatılan ve partilerinin sürekli kapatılmasından her fırsatta şikayet eden BDP, bu madde için Meclis'e girmedi oy kullanmadı. Hatta “Paket 330'un altında kalırsa, Ergenekon'un zaferi olur” diyen BDP'li Ufuk Uras bile Meclis'e girmedi.

Böylece Derin Devlet'in sürekli kendilerini dövmesinden beslendikleri tezini güçlendiren BDP'nin maskesi düştü. BDP, CHP ve MHP'yle aynı çizgide buluşarak, partilerinin tekrar tekrar kapatılması ve bu sayede istismar siyasetiyle ayakta kalmalarını sağlayacak tarzda hareket etti.

BDP ile Ergenekon arasında derin bağ olduğunu iddia eden Şamil Tayyar gibi kalemler haklı çıktı. Kürt Ergenekon'u, Güneydoğu'nun her fırsatta demokrasiye oy vermiş geniş halk kitlelerini düzleyip geçti.

MHP, muhafazakar tabanını hiçe sayarak, tıpkı CHP gibi “devletin partisi” olduğunu ispat etti. “Devletin iki partisi vardır biri CHP biri MHP” şeklindeki teoriyi doğruladı. Bir sonraki seçim için düşünülen CHP&MHP koalisyonu böylece şimdiden sağlandı.

Ve Ak Parti içindeki fireler….

En iyimser tahminle Ak Parti içinden 8 fire çıktı. Ama pakete destek vereceğini açıklayan bağımsız bazı vekiller gerçekten destek verdilerse bu rakam 14'e vuruyor.


Dursun Çiçek imzalı İrticayla Mücadele Eylem Planı'nda geçen “AKP içindeki irtibat elemanları” harekete geçmiş gözüküyor.

Ak Parti içindeki uyuyan hücreler, Derin Devlet'in belini kıracak 3 kritik maddeden birini deldi… Derin Devlet bütün Türkiye'nin gözü önünde Ak Parti'yi delip geçti…

Bütün Türkiye'nin gözü önünde, BDP-MHP-CHP ve Ak Parti İçindeki İrtibat Elemanları el ele verdi…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Atiker Konyaspor, Osmanlıspor maçı hazırlıklarına başladı
  • Konuk: "Regaip Kandilinizi tebrik ederim"
  • Konya’nın ürün haritası değişti
  • Erdoğan: "Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum"
  • Konya’da, "Tıp ahlakı" konulu konferans

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA