• Konya9 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Demirtaş ve Kılıçdaroğlunu topa tuttu
20 Mart 2015 Cuma 12:48

Demirtaş ve Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti 4. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülleri Töreninde yaptığı konuşmanın hedefinde HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti 4. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülleri Töreninde yaptığı konuşmada HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:
- Neden kitap kutsaldır ve neden insanı yüceltir? Bunun üzerinde tefekkür etmek gerekir. Dedem Korkut Kitabı tanıtımında konuşmuştuk neredeyse her hafta kitap üzerine konuşma oluyor demek ki kitaptan kopamadığımız için bir şekilde karşımıza çıkıyor. İnsan eline en çok yakışan kitaptır. İnsan gözüne nur veren kitaptır. Kitapla bütünleşirsiniz yeter ki kitapla bütünleşebilsin. Her kitap bir kitabı anlamak ve okumak içindir. Kainat kitabı tabiri aslında bizim dünyaya bir kitap gibi baktığımızı hatırlatır. Yunus Emre sarı çiçekle konuşur çünkü sarı çiçek kainat kitabının bir parçasıdır. Bu varoluşumuzun bir anlamıdır. Kitap bize saf bilgiyi değil aynı zamanda bilinci verir. Bilgi ilahi bir nimettir. İlim mutlak alim olanın biz göreceli alim olanlar lütfettiği şeydir. Siyasetin doğası olarak bilgisi ile gurura kapılandır daha tehlikelisi yoktur. Hep hamdım hamım inşallah bir gün olurumu gösterendir bilgi. Kitap ahlak ve edep timsalidir.
Demirtaş'a "Osmanlı kuklaydı" yanıtı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti 4. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülleri Töreninde yaptığı konuşmada, “Kitap edebi anlatır. Gerçekten kitap dostu olan biri, kimseye hakaret etmez” dedi ve muhalefeti eleştirdi. "İki genel başkanın 3 gündür açıklamalarına bakıyorum: İkisinin de evinde kitap eksik onu anladım" diyen Davutoğlu'nun hedefinde HDP lideri Selahattin Demirtaş vardı. Başbakan, "Biri, Osmanlı Devlet'inin Almanya'nın kuklası olduğunu söyledi. Bir devlete, emperyalistlerin Çanakkale'ye yürüdüğü bir dönemin yıl dönümünde 'siz kuklasınız' demek cehalettir.7 düvelin emperyalist güçleri Çanakkale'de tarihe gömülmüştür" diye konuştu.
Bunu söyleyenden daha nankör birisi olabilir mi?
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Diyanet İşleri Başkanına 'Nankör' dediğini hatırlatan Davutoğlu, “Dünyanın neresinde bir siyasi parti başkanı diyanet işleri başkanına hakaret eder?” diye de sordu ve şöyle devam etti:
"Anamuhalefetin Genel Başkanı Diyanet İşleri Başkanına 'nankör' diyor. Dünyanın neresinde bir siyasi parti başkanı Diyanet İşleri Başkanına hakaret eder? Bunu söyleyenden daha nankör birisi olabilir mi? Bunu söyleyenden daha nankör birisi olabilir mi? Kendisi hutbeyle, duayı karıştıran bir cehalet örneği sergiliyor. 18 Mart sabahı 253 bin hatmin duası yapıldı. Diyanet İşleri Başkanı tüm şehitlerimize dua ederken Mustafa Kemal'e de dua etti. Gerçi bu genel başkan hatim ne onu biliyor mu? Din ve devlet işleri ayrıdır ama devlet adamları da dine saygı gösterecekler. Dine ve din adamlarına saygı göstermesini öğrenecekler."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA