• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dekar başına bu kadar para ödenecek!
01 Nisan 2010 Perşembe 14:13

Dekar başına bu kadar para ödenecek!

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Çiftçi Kayıt Sistemine Dahil Olan Çiftçilere Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Çiftçi Kayıt Sisteminde olan çiftçilere dekar başına 2 TL ile 5,5 TL arasında değişen oranlarda mazot ve gübre desteği verilecek.
    

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının Çiftçi Kayıt Sistemine Dahil Olan Çiftçilere Mazot, Gübre Ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
    

Buna göre, çiftçilere işledikleri Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı tarım arazisi büyüklüğü dikkate alınarak mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılacak.
    

Müracaat ettikleri toplam arazi miktarı 1 dekarın altında olan çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılmayacak. Toprak analizi desteği dekar başına 2,5 TL olacak.
    

Sarayönü İlçe Tarım Müdürü Mehmet Karlı'nın, yaptığı yazılı açıklama şöyle:''Dekar başına süs bitkileri, özel çayır mera ve orman emvali alanlarına 2 TL, hububat, yem bitkileri, baklagiller, yumru bitkiler, sebze, meyve alanlarına 3,25 TL, yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitki alanlarına 5,5 TL mazot desteği verilecek. Ayrıca, dekar başına süs bitkileri, özel çayır mera ve orman emvali alanlarına 3 TL, hububat, yem bitkileri, baklagiller, yumru bitkiler, sebze, meyve alanlarına 4,25 TL, yağlı tohumlu bitkiler ve endüstri bitkiler alanlarına 5,5 TL gübre desteği ödenecek. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı 50 dekar ve üzeri her bir tarım arazisinin gübre destekleme ödemesinden yararlanabilmesi için, her 50 dekarlık alan için bir analiz olmak üzere Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş laboratuvarlarda 1 Ocak 2010 tarihi ile son müracaat tarihi arasında toprak analizi yaptırılacak.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • “Konut almakta acele edin”
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA