• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dekan sergimize ambargo koydu
04 Nisan 2013 Perşembe 10:48

Dekan sergimize ambargo koydu

Necmeddin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Akademik Kültür Topluluğu tarafından düzenlenen Suriye konulu fotoğraf sergisi Dekanın talimatıyla kaldırıldı.
Necmeddin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Akademik Kültür Topluluğu tarafından düzenlenen Suriye konulu fotoğraf sergisi Dekan’ın talimatıyla kaldırıldı. Toplulukta bulunan öğrenciler duruma tepki gösterirken, Dekan Ali Murat Sünbül, çeşitli etnik grupların ve cemaat yapılanmasının önüne geçemeyeceğini düşünerek sergiyi kaldırtma talimatı verdiğini söyledi.
Necmeddin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesinde Akademik Kültür Topluluğu’nun İHH ile beraber düzenlediği Suriye konulu fotoğraf sergisi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Murat Sünbül’ün engeline takıldı. Fotoğraflar için 5 gün izin alındığı halde 2. günde gelen şikâyetler gerekçe gösterilerek sergi kaldırıldı.
SERGİMİZE AMBARGO KONULDU
Sergiyi düzenleyen Akademik Kültür Topluluğu üyesi Yıldırım Bayezid,  Pazartesi günü itibariyle Suriye için kermes düzenlediklerini belirterek, ‘‘Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Kültür Topluluğu olarak pazartesiden Cuma gününe kadar 1-5 Nisan arasında Spor Kültür Daire Başkanlığından Suriye konulu fotoğraf sergisi için izin aldık. Bunun yanında kermes için izin aldık. Bunların tamamını Spor Kültür Daire Başkanlığından izin çıkmasına rağmen fotoğraf sergimiz kaldırıldı. Bize Dekanımız tarafından bizzat talimat verildi. Bu sergileri kaldırın yoksa biz kaldırtırız, denildi. Sergimize çok fazla ilgi olmasına rağmen, bu şekilde ambargo konuldu’’ diye konuştu
Sergiyi açmalarının sebebini de şu kelimelerle açıklayan Beyazıd, ‘‘Zulme karşı eğilmemeyi düşündük Suriye’de zulüm çeken halka biz de burada bir nebze olsun destek vermek için biz bunu yaptık. Yani Türkiye’de en azından Eğitim Fakültesi öğrencilerinin susmadığını onları gördüğünü onları görmezden gelmediğini göstermek için yaptık’’ dedi.
GELEN ŞİKÂYETLER ÜZERİNE KALDIRDIK
Necmeddin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Murat Sünbül ise kendisinin bu tür konulara ön yargılı davranmadığını fakat üniversitedeki hocalardan çeşitli şikâyetler aldıkları için bu sergiyi kaldırttıklarını belirtti. Üniversitede birçok etnik grubun bulunduğunu dile getiren Sünbül, ‘‘Biz üniversitemizde hiçbir zaman karışıklık veya problem çıkmasını istemeyiz. Fakat üniversitede farklı cemaat ve gruplara bağlı birçok grup bulunuyor. Ben üniversitenin içerisindeki toplulukların yaptığı faaliyetlere destek veriyorum fakat farklı yardım kuruluşları ve cemaatlerin işin içerisinde olmasını istemiyorum. Burada birçok farklı etnik grup var. Her biri farklı isteklerde bulunursa biz bu işin içerisinden çıkamayız. Bu tür olaylarda hassas davranıyorum.’’ ifadelerini kullandı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA