• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Değişime ayak uyduramayan yok olur
14 Eylül 2011 Çarşamba 15:02

'Değişime ayak uyduramayan yok olur'

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı, BÜSAN Sanayinde faaliyet gösteren sanayici ve işadamları ile bir araya geldi.
Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya İl Teşkilatı, BÜSAN Sanayi’nde faaliyet gösteren sanayici ve işadamları ile bir araya geldi.
 
Programda konuşan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun dünyadaki değişime dikkat çekerek; “Değişime ayak uyduramayan yok olur gider” derken; AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı; “Konya gelecekte Türkiye’nin en güçlü merkezi olacak” ifadelerini kullandı. Hüseyin Üzülmez ise mesleki eğitim düzeyini % 60’lara kadar çıkarma gibi bir hedeflerinin olduğunun altını çizdi.
 
AK Parti Konya İl Teşkilatı’nın Konya’nın çeşitli kesimleri ile yaptığı toplantılar sürüyor. Son olarak BÜSAN Sanayi esnafı ile bir araya gelen il teşkilatı ve milletvekilleri; işadamları ve sanayicilerle birlikte Konya’nın sanayi potansiyelini, istek ve projelerini masaya yatırdı.
BÜSAN Sanayi içinde faaliyet gösteren Meydan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Meydan’ın ev sahipliğindeki programa AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekilleri Hüseyin Üzülmez, Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Mustafa Kabakçı, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve BÜSAN Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Mahir Çınar ile sanayici ve işadamları katıldı.

Sorgun; “Değişime ayak uyduramayan yok olur”

Programa ev sahipliği yapan Meydan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Meydan’ın teşekkür konuşmasının ardından söz alan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, dünyadaki değişim ve dönüşüme dikkat çekti. Son aylarda özellikle Ortadoğu’daki olaylara ve sonrasındaki değişimlerden söz eden Başkan Sorgun; “Libya, Tunus ve Mısır değişti. Bunu gün gün takip ettik. Mısır da değişecek. Çünkü değişimin önünde durulmaz. İster bir lider olun, ister bir yönetici ya da sanayici, bu herkes için böyle. Ya değişime öncü olursunuz, ya değişime ayak uydurursunuz ya da yok olur gidersiniz. Onun için bizler bu anlayışla çalışmalı ve değişimi öncelikli olarak hayatımıza entegre etmeliyiz” dedi.

Kabakçı; “Konya Türkiye’nin en güçlü merkezi olacak”

Konya’nın son yıllarda kente yapılan hizmetler, her alandaki potansiyeli ve yer altı kaynakları ile geleceğin gözde şehirleri arasında olacağına inandığını söyleyen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı ise Konya’nın artık yeni şeyler söylemesinin zamanının geldiğini belirtti. Kabakçı; “Gelecekte dünyada gıda, savunma ve enerji; en çok aranan şeyler olacak. Bu üç şey de Konya’da fazlasıyla var. Mavi Tünel ile Hızlı Tren ile Konya, önemi artan bir il haline geliyor. Yine savunma sanayinde Konya, oluşturulacak etkili bir platform ve lobi faaliyeti ile ihya olacak. Karapınar, 1,8 milyar tonluk kömürü; 8 milyar dolarlık yatırımı sonucunda kurulabilecek 4 adet termik santrali ve güneş enerjisi imkânları ile Türkiye’nin enerji havzası haline gelecek. Yani kısacası Konya, gelecekte Türkiye’nin en güçlü merkezi haline gelecek” şeklinde konuştu.

Hüseyin Üzülmez; “Mesleki eğitimi yüzde 60’lara çıkaracağız”

Programda son olarak söz alan AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez ise Türkiye’nin Çin’in ardından Dünya’da en fazla ekonomisi büyüyen ülke olma başarısı gösterdiğini hatırlattı. Türkiye’nin her yıl en az yüzde 7’lik bir büyüme ortalaması yakalaması halinde Avrupa’yı yakalayacağını kaydeden Üzülmez; “Türkiye hem 2023 Vizyonu’nu gerçekleştirmesi hem de fert başına 25 bin dolar hedefi için her yıl en az yüzde 7 oranında büyümemiz gerekiyor. Bunu yapacak güçteyiz” dedi.
 
Türkiye’de işsizlik değil mesleksizlik sorunu bulunduğunu dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez, AK Parti hükümeti olarak sorunun çözümü için mesleki eğitim çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini bunun sonucunda da Türkiye’de mesleki eğitim oranını yüzde 38’e kadar çıkardıklarını aktardı. Üzülmez; “Amacımız bunu yüzde 60’lara kadar yükseltmektir. Buna paralel olarak BÜSAN Sanayi Sitesi için de bazı çalışmalarımız var. BÜSAN Sanayicilerimiz de destek verirse 20 – 30 bin metrekarelik bir alan bularak buraya gerçek anlamda Konyamızın tüm sanayicilerine hitap edecek bir mesleki eğitim merkezi kurmalım. Bu Konya’nın acil ihtiyacıdır. Biz il teşkilatımız olarak, belediyelerimiz olarak ve milletvekilleri olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • Cinayet sanığı kuzen: Tüfek yere düşüp ateş aldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA