• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Değişiklik bizi mutlu yarınlara ulaştıracak
31 Ağustos 2010 Salı 20:00

'Değişiklik bizi mutlu yarınlara ulaştıracak'

AK Parti Konya Milletvekilleri Sami Güçlü, Mustafa Kabakçı ve Hüsnü Tuna, AK Parti Konya İl Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Ekiz ve Yahya Ak; Sarayönü ilçesinin Lâdik Beldesinde vatandaşlarla
  Belde halkının sorunlarını dinleyen milletvekilleri gereken çalışmaların en kısa zamanda yerine getirileceğinin sözünü verdi.
 
 Sami Güçlü;  “Değişiklik bizi mutlu yarınlara ulaştıracak” 
   
 Belediye meydanında Lâdiklilere seslenen AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, Konya’daki büyük mitingin ardından parti tarafından yoğun bir referandum programı hazırlandığını ve bu yoğun programlardan fırsat bulur bulmaz Ladik kasabasına geldiklerini belirtti. Anayasa değişikliği referandumunun beraberinde aydınlık bir geleceği de getireceğini ifade eden Sami Güçlü, “Açıkçası biz buraya enerji toplamak için geldik. Anayasa değişikliğini anlatmak için bir saatimizi bile boşa geçirmek istemiyoruz. Bu yüzden anayasa değişikliğinin neler getirdiğini sizinle paylaşmak istiyorum. Bu değişiklik bizi mutlu yarınlara ulaştıracak. Artık darbe olacak korkusuyla yaşamayacağız. Bu ülkede halk tarafından seçilmiş yöneticiler ise ülkeyi daha rahat yönetecekler” dedi.
 
Güçlü; “İyileşme süreci hızlandı”
 
Türkiye’de iyileşme hareketinin 1950’lili yıllarda başladığını ve son yıllarda bunun daha da hızlandığını dile getiren Güçlü, Cumhurbaşkanlığı ve anayasa değişikliği seçimlerinin halk tarafından seçilmesinin bunun bir göstergesi olduğunu kaydetti. Türkiye genelinde yüzde 65 oranında ‘evet’ oyu çıkması için vatandaşlardan sandığa gitmelerini isteyen Sami Güçlü, “Türkiye normalleşecek, bunu her alanda görüyoruz. Referandum, normalleşme sürecine önemli katkı sağlayacak. Referandumun sonucuna göre muhalefet partileri milletle olan irtibatını gözden geçirmek zorunda kalacak” dedi.
 
  Mustafa Kabakçı: “Paket reform özelliğini koruyor”
 
Anayasa Mahkemesi’nin kısmi iptali olsa dahi bu Anayasa değişikliğinin 82 Anayasası üzerinde çok ciddi bir reform özelliğini koruduğunun altını çizen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, paketin Türk Hukuk Sistemi’ne temel hak ve özgürlüklerin genişletilmesi, insanlara hem kamu denetçisi hakkı getirmesi hem de Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru hakkı getirmesi, sendikal hakları genişletmesi, kadınlara pozitif ayrımcılık sağlanması, askeri sivil yargının sınırlarını yeniden çizmesi ve demokratikleşme noktasında önemli imkânlar sunmasıyla, paketin öneminin ortadan kalkmadığını söyledi.
 
  Hüsnü  Tuna; “Ladik, ‘Evet’ ortalamasını yükseltecek”
 
 Ladiklilerin ilgi ve sevgisi ile karşılaşan AK Parti Konya Milletvekili Hüsnü Tuna; “Referandum Türkiye için çok önemli. Bu fırsatı Ladik halkının da önemsediğinin farkındayız. İnanıyoruz ki Ladik halkı, Türkiye genelindeki ‘Evet’ ortalamasını çok yukarılara taşıyacak. Bundan en ufak şüphemiz yok. Yalnızca muhalefet partilerinin tutumuna üzülüyoruz. Türkiye’nin geleceğine ve ilerlemesine büyük katkı sağlayacak bu pakete neden hayır derler anlamıyoruz. Ama tavan değilse de taban paketin öneminin farkında ve 12 Eylül’de muhalefete oy veren vatandaşımızın çoğu da bu pakete evet diyecek” ifadelerini kullandı. 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA