• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğluna destek istemedim!
17 Mayıs 2011 Salı 16:00

Davutoğlu'na destek istemedim!

CHP Konya 6. sıra milletvekili adayı Durmuş Ali Karamut, seçimlerde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na destek istediği yönündeki açıklamalarıyla ilgili..
     CHP Konya 6. sıra milletvekili adayı Durmuş Ali Karamut, seçimlerde Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na destek istediği yönündeki açıklamalarıyla ilgili, konuşmanın sadece bir bölümü üzerinden medyada değerlendirme yapıldığını, kamuoyunun yanıltıldığını ve yanlış bilgilendirildiğini iddia etti.
     Karamut, CHP Konya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısı öncesi, Akören ilçesine bağlı Çatören köyünde 15 Mayıs'ta gerçekleştirilen şenlikteki konuşmasının tamamını dizüstü bilgisayardan basın mensuplarına izlettirdi.
     Karamut, yanlış ve maksatlı sunuşu izah etmek ve gerçek maksadını açıklamak amacıyla basın toplantısı yapma gereği duyduğunu ifade etti.
     Kamuoyunun yanıltıldığını ve yanlış bilgilendirildiğini öne süren Karamut, ''Hemşehrim olan Sayın Davutoğlu'nun, Türkiye Cumhuriyeti'nin Dışişleri Bakanı olmasından duyduğum kişisel memnuniyetim samimi ifadelerle dile getirilmiştir'' dedi.
     Karamut, hemşehrilik atmosferi ve duygusu içinde konuşmayı yaptığını dile getirerek, şunları söyledi:
     ''Konuşmamın sonuç ve değerlendirme bölümünde ise Müslüman ülkelerdeki katliamlardan ve mezhep çatışmalarından söz edilerek, benzeri faciaların Türkiye'de yaşanabileceğinden duyulan endişeler dile getirilmiştir. Dinimizin bütünsellik içeriğinden söz edilmiş, 19 Mayıs'lardaki milli birlik özlemi ifade edilmiştir. Ayrıştırmak için değil, birleştirmek için siyaset yapılması gereği ifade edilerek, Hükümet diplomatik bir üslupla eleştirilmiş ve uyarılmıştır. Konuşmamın özü ve esası bundan ibarettir. Hal böyle olmasına rağmen, konuşmanın sadece bir bölümü öne çıkarılarak ve bağlamından koparılarak, nezaketen ve hemşehrilik duygusuyla yaptığım kısa bir bölümün, maksadı dışında yorum ve haberlere konu yapılmasını hiçbir şekilde kabullenmiyorum. Tıpkı, 'namaza yaklaşmayın' ayetinin öncesi ve sonrası dikkate alınmadan yapılan yorumlar gibi, benim konuşmamdan da maksatlı ve yanlış sonuçlar çıkarılmıştır. Çağrım, kesinlikle oy verilmesi anlamında değildir. Böyle birşey söz konusu olamaz. Bu sözler siyaseten desteği içermez, zaten böyle bir söylem siyasetin doğasına da aykırı olur. Meramım ve maksadım budur. Konuşmanın özü budur.''
     ''Konuşmanızın arkasında mısınız, değiştirme ihtiyacı hissediyor musunuz?'' şeklindeki bir soru üzerine Karamut, Davutoğlu'nun dış politikasının bir fiyasko olduğunu, konuşmasının bütününde de bunu anlattığını iddia etti.
     CHP Konya Milletvekili Atilla Kart da Bakan Davutoğlu'nun soyut ve hamasi söylemlerde başarılı olduğunu iddia ederek, ''(Dünyayı yönetiyoruz) havasında olan Dışişleri Bakanı, Türkiye ve Konya sorunları konusunda yetersiz olmasının ötesinde ilgisizdir'' dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA