• Konya14 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğludan uyarı! En büyük darbe olur
22 Kasım 2014 Cumartesi 12:07

Davutoğlu'dan uyarı! En büyük darbe olur

Davutoğlu, Atlantik Konseyi Toplantısında, komşu ülkelerin sorunlarına dikkat çekti ve KKTC'yle Rum kesimine önemli bir uyarıda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Atlantik Konseyi Toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.Komşu ülkelerin sorunlarının çözümünü tek tek sıralayan Davutoğlu, KKTC ve Rum kesimine;''Enerjiyi kimse silah olarak kullanmasın!. Kıbrıs müzakerelerine en büyük darbeyi bu vurur'' uyarısında bulundu.

Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Enerji konusuyla ilgili üç boyutlu tahlil yapmak gerekirse ilk önce insani boyut gelir. Enerji dolaşımını arttırıken çevreyi de koruyacağız.

HEPİMİZ İNSANLIĞIN İÇİŞLERİ BAKANIYIZ

Çevre söz konusu olduğunda ulusal politikalarımızı bir tarafa bırakarak insanlığın bakanlığı olarak konuşmamız gerekiyor. Hepimiz geleceğin insanlığın içişleri bakanlığını yapıyoruz. Biz enerjimizi çeşitlendirmek istiyoruz.

TÜRKİYE'DEKİ YATIRIMLARIN ARTTIRILMASINI İSTİYORUZ

Enerjinin merkez coğrafyası olan Türkiye'deki yatırımların arttırılmasını istiyoruz.Ümit ederiz ki petrol fiyatlarına dayalı bir savaş yerine, herkesin yararlanabileceği bir enerji politikası uygulanır.

ENERJİ ÇATIŞMA ARACI OLMAMALI

Enerjiyi çatışma aracı olarak kullanırsak bunun kazananı olmaz. Biz ne halkına zulmeden rejimler istiyoruz, ne de bu boşluktan yararlanan terör örgütleri istiyoruz.

TANAP BARIŞ PROJESİDİR

TANAP bir enerji projesinden çok barış projesidir. Irak'ta hem nüfus çok, hem de yer altı zenginliği çok. Eğer Irak'ta istikrar olursa 5 yılda en çok büyüyen ülkeler arasına girer. Maalesef Irak'ta bazı kimseler siyasi sistemlerin dışına itildi.

IRAK ARTIK TERÖRLE ANILMASIN!

Türkiye'nin en çok istediği şey Irak'ı birliğini koruyabilmesidir. Biz gerekli anlaşmaları yaparak, Irak'taki enerjinin uluslararası piyasaya sunulması noktasında elimizden geleni yapacağız.Gelin artık Irak bir terör ülkesi olarak anılmasın. Zenginlikleriyle anılsın.

EN BÜYÜK DARBEYİ BU VURUR

Kıbrıs'ta eğer herkes, bölgedeki enerji kaynaklarının adanın tamamına ait olduğunda mutabık kalırsa herkes kazanır. Kıbrıs'ta barış geciktikçe maaliyet artıyor. KKTC ve Rum kesimi beraber bir komite kurarak yer altı zenginliklerini kullanabilir. Enerjiyi kimse silah olarak kullanmasın!. Kıbrıs müzakerelerine en büyük darbeyi bu vurur.

O PROJEYE KİMSE İNANMIYORDU

Bakü-Tiflis-Ceyhan projesine kimse inanmıyordu ama oldu. Azerbaycan büyük refah kazandı. Gürcistan ve Türkiye de yararlandı.

Ukrayna jeopolitik çatşma alanı olmaktan çıkarılmalı.

Kaynak : Haber7

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Gürbüzoğulları sektöre yön veriyor
  • Kaldırımda beklediği sırada bacağından vuruldu
  • Konya'da bir şahıs polisten kaçarken kalp krizi geçirdi
  • Konya'da trafik kazası: 2 yaralı
  • “Konut almakta acele edin”

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA