• Konya19 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu medeniyetimizin sözcüsü
11 Temmuz 2010 Pazar 14:33

Davutoğlu medeniyetimizin sözcüsü

Güçlü; AK Parti İktidarı Türkiyeyi normalleştirdi, güzelleştirdi ifadelerini kullandı.

AK Parti Meram İlçe Teşkilatı’nın, 23. Dönem İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü, AK Parti’nin Türkiye’nin hatta dünyanın en büyük teşkilatı olduğunun altını çizerek; “Türkiye bizim sayemizde normalleşiyor, güzelleşiyor” dedi.

 

23. Dönem İlçe Danışma Meclisleri Toplantılarına devam eden Adalet ve Kalkınma Partisi Konya İl Teşkilatı, Merkez Meram İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un yanı sıra AK Parti Konya Milletvekilleri Sami Güçlü, Ayşe Türkmenoğlu, Mustafa Kabakçı, Muharrem Candan, Orhan Erdem, Ali Öztürk, Hüsnü Tuna, Harun Tüfekçi ile Hasan Angı ve Konya İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi, Merkez ilçe belediye başkanları ile AK Parti Konya İl Yürütme ve yönetim kurulu üyeleri ile merkez ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Toplantının açılış ve selamlama konuşmasını yapan AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Ulvi Bezirci, teşkilat olarak yeni olduklarını ancak hizmet ve çalışma prensipleri açısından tecrübeli olduklarını dolayısıyla canla başla çalışarak Konya’ya ve Konyalıya faydalı olmanın çabasında olacaklarının altını çizdi.

 

Toplantıda konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Ali Selvi ise İl Özel İdaresi olarak önümüzdeki günlerde belde belediyeleri ile ilgili olarak yeni bir çalışma içine gireceklerini ve belde belediyelerin hizmette daha etkin ve kaliteli çalışmasını sağlayacaklarının altını çizdi.

 

Toplantıya katılan AK Parti Konya Milletvekilleri adına kürsüye çıkan Konya Milletvekili Sami Güçlü, yeni oluşturulan AK Parti Meram İlçe Teşkilatı’nın hayırlara vesile olmasını diledi. Parti olarak Türkiye’nin hatta dünyanın en büyük teşkilatları olduklarına vurgu yapan Sami Güçlü; “Bizler çok büyük bir aileyiz. Bunun farkında olarak çalışmalarımızı şekillendirmeliyiz. AK Parti İktidarı Türkiye’yi normalleştirdi, güzelleştirdi” ifadelerini kullandı.

 

İki gün boyunca Konya’da birçok ilçe gezip bazı temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında da konuşan Güçlü, Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye açısından önemli bir değer olduğunu dile getirdi. “Kendi değerlerine sahip çıkamayanların başkalarının gözünde değeri yoktur” diyerek Davutoğlu’nun bağlı bulunduğu coğrafyanın değerlerine bağlı kalarak dünyaya açılan önemli bir değer olduğunu söyleyen AK Parti Konya Milletvekili Sami Güçlü; “Dışişleri Bakanı Sayın Ahmet Davutoğlu, medeniyetimizin sözcüsü ve gözüdür. Önümüzdeki dönemlerde Sayın Davutoğlu çok önemli bir konumda olacaktır. 2 günlük Konya programında gördük ki halkın Sayın Davutoğlu’na olan sevgi ve saygısı çok büyük. Bu önemlidir” dedi.

Anayasa Değişiklik Paketi’nin oylanacağı 12 Eylül’deki referandum hakkında da değerlendirme yapan Sami Güçlü, referandum sürecinin Türkiye açısından çok önemli olduğunu dile getirerek, referandumda en az % 85’lik bir evet oranı beklediklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Etyemez: "Mekanı cennet olsun"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA