• Konya10 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu; Konya ve Karaman birbirinden ayrılamaz
06 Haziran 2011 Pazartesi 14:27

Davutoğlu; Konya ve Karaman birbirinden ayrılamaz

Karamandaki ilçelerde miting düzenleyen Bakan Davutoğlu, Biz her şeyimizi bu topraklara borçluyuz. Ahlakımızı bu topraklardan aldık. Dik duruşumuz bu dağların dik duruşundandır...

Karaman’daki ilçelerde miting düzenleyen Bakan Davutoğlu, “Biz her şeyimizi bu topraklara borçluyuz. Ahlakımızı bu topraklardan aldık. Dik duruşumuz bu dağların dik duruşundandır. Konya ile Karaman birbirlerinden ayrılmaz” dedi.

Dışişleri Bakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Ahmet Davutoğlu, Taşkent’deki bazı beldelerin ardından Karaman’ın ilçelerini de ziyaret etti. Gittiği her yerde büyük bir sevgi seliyle karşılaşan Bakan Davutoğlu, hem Karaman hem de Konya’nın evladı olduğunu vurguladı. Taşkent’in Bolay, Avşar ve Çetmi beldelerinde vatandaşla buluşan Bakan Davutoğlu, ardından Karaman’ın Sarıveliler, Başyayla, Ermenek ilçeleri ve Güneyyurt Beldesi’nde geniş katılımlı mitingler düzenledi. Bakan Davutoğlu’na AK Parti İl Başkanı Ahmet Sorgun yanı sıra AK Parti Konya Milletvekilleri Kerim Özkul, Hüsnü Tuna, AK Parti Karaman Milletvekilleri Lütfi Elvan ve Mevlüt Akgün eşlik etti.

Davutoğlu: “Misyonumuz dünyaya adaleti tekrar getirmektir”

Karaman’ın tüm ilçelerine gideceğinin sözünü veren Bakan Davutoğlu, 5 ilçenin 3’ünü ziyaret etti. Burada birlik ve beraberlik mesajları veren Bakan Davutoğlu, “Nerede olursak olalım, sizin desteğinizi, duanızı yanımızda hissediyoruz. 2023 hedeflerini koyarken büyük bir hedef çizdik: Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni 100. yılında yine cihan devleti yapmaktır. Dünyaya adaleti tekrar getirmek, misyonumuz bu. Dokuz sene önce Türkiye küçük borçlar için uluslararası bankaların kapısında bekleyen bir ülkeydi. Şimdi Türkiye hibe, borç alan değil aksine nerede bir ihtiyaç sahibi varsa onlara yardım eden bir ülke. Biz bu ülkeyi daha da kuvvetli yapmak için sizlerden destek istiyoruz. 12 Haziran'da gür ses çıkarsa, bize yardımcı olan yok mu diyen Gazzeli çocuklar, Pakistanlı kardeşlerimiz ve dünyanın her yerindeki mazlumlar bayram edecekler. Hiç kimseye muhtaç değiliz ve bir daha kimseye muhtaç olmayacağız inşallah” dedi.

Davutoğlu: “Ahlakımızı bu topraklardan aldık”

Kendisinin Konyalı ve aynı zamanda Karamanlı olduğunu ifade eden Bakan Davutoğlu, Konya’nın aldığı hizmetleri Karaman’ın da alacağını söyledi. Bakan Davutoğlu, "Biz her şeyimizi bu topraklara borçluyuz. Ahlakımızı bu topraklardan aldık. Dik duruşumuz bu dağların dik duruşundandır. Konya ile Karaman, Bozkır, Hadim, Taşkent ile Sarıveliler, Ermenek, Başyayla, Kazımkarabekir ve Ayrancı birbirlerinden ayrılmaz. Karaman'ın bütün ilçelerini gezeceğim inşallah. Karaman en şanslı illerimizden. Görünüşte 2 milletvekili var ama aslında 7 milletvekili var. Biz inşallah buraya eserlerimizi getirmeye çalışacağız. Yine bakın Sarıveliler'i gerçekten bütün dünyaya tanıtacak olan büyük bir proje Konya Alanya yolu. Çocukluğumdan beri bundan bahsederdik. Konya Sarıveliler arası tamamlandı. İnşallah bu yol Kuşyuvası'ndan Alanya'ya inecek. Toki konutlarını tamamladık. Yine banka talebiniz vardı o da açıldı. Buraya yakışan bir kütüphaneyi gördüm. İnşallah önümüzdeki dönem daha iyi hizmetleri görecek” diye konuştu.

Davutoğlu: “Fatih Projesi’yle yeni Fatih nesli yetişecek”

Karaman halkından büyük destek beklediklerini dile getiren Bakan Davutoğlu, içeride istikrarın, dışarıda itibarın devam etmesi, 2023 hedeflerinin gerçekleşmesi için AK Parti iktidarına ihtiyaç olduğunu vurguladı. Türkiye’nin halktan aldığı destekle başının dik olduğunu belirten Bakan Davutoğlu, “Sizden aldığımız desteklerle başımız dik. Desteğinizi bizden eksik etmeyin. Daha önce Türkiye bir takım ülkelerin stok dışı silahlarını, tankını alıyordu. Şimdi öyle değil. Kendi silahımızı kendimiz yapıyoruz. Biz dünyada vatandaşlarımız için vizeleri kaldırmaya kararlıyız. Son yıllarda bunun için çok sayıda ülkeyle vizeleri kaldırdık. Bundan 10 sene önce ekonomik krizle boğuşan bir Türkiye vardı. Dünyanın 26. ekonomisiydik, şimdi 16. ekonomisi olduk. İnşallah cumhuriyetimizin 100. yılında ilk 10 ekonomi arasında gireceğiz. Şu anda tarımda 8. büyük ülkeyiz. İnşallah 2023'de ilk 5 ülke arasında gireceğiz. Eğitimde bütün çocuklarımıza kitaplarını ücretsiz veriyoruz. Yeni başlattığımız Fatih Projesi ile bütün okullarımızı akıllı tahtalar ve bilgisayarlarla donatacağız. Yeni bir Fatih nesli yetiştirmeye hazır mısınız" şeklinde konuştu.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA