• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu: Kardeş kanı akıtmayacağız
10 Ekim 2014 Cuma 16:18

Davutoğlu: Kardeş kanı akıtmayacağız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Malatya'da toplu açılış töreninde konuştu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Malatya'da toplu açılış töreninde konuştu. Davutoğlu, Kobani'yi bahane ederek olay çıkaranlara "Ajan provokatörler sahneye çıktılar ve 31 vatandaşımızı katlettiler. Kardeş kanı akıtılmasına izin vermeyeceğiz" dedi.
 
Davutoğlu'nun konuşmalarından satır başları: Malatya bizim destan şehrimiz. Neden destan şehri biliyor musun? Çünkü Hicri 40. yılında İslam ile şereflenmiş. Malazgirt'ten daha önce fetih ile şereflenmiş. Çok Malatyalı dostum, öğrencim oldu. Tek bir Malatyalı görmedim ki öne çıkmasın. Zulüm varken zulme sessiz kalmış bir tek Malatyalı tanımadım. Milli iradeye sahip çıkan, 28 Şubat'ta dimdik duran Malatya. Bu topraklara imanın irfanın atıldığı şehirdir. Malatya boyun eğmeyen Hamido'nun şehridir. Turgut Özal'ın şehridir. Boyun eğmeyen Malatya'ya teşekkür ediyoruz. Bugün 44 eseri size takdim etmeye geldik. 268 milyon liralık bu eserlerle Malatya'da çığır açıyoruz. 10 okul, bir çok gençlik tesisi, valiliklerimizin tesisleri var. Malatya daha fazlasını hak ediyor. Malatya hak ettiği her türlü hizmeti alacak. Malatya mademki milli iradeye sahip çıkmıştır, hak ettiği her şeyi alacak.
 
"AJAN PROVOKATÖRLER SAHNEDE"
 
Bir kahramanı ziyaret ederek geldim buraya. Atalay bey bir kahramandı. Ajan provokatörler sahneye çıktılar ve 31 vatandaşımızı katlettiler. 2 polisimizi şehit ettiler. Bütün emniyet görevlilerimizin alnından öpüyorum. Bingöl'de alçak saldırıyı yapanları bulduk. Bu alçakları 2 saat içinde bulup cezalandırdılar. Onlara yaptıklarının bedelini ödettiler. Bizim bütün bu olaylar esnasında 3 temel ilkemiz oldu. Biz Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak provokasyonlar üzerinden kardeş kanı akıtılmasına izin vermeyeceğiz. Herkesin kendi anadilini konuşabilmesi ama kesinlikle terörden uzak durmasıdır. 28 Şubat'ta halkın iradesinin demokrasisi. Biz özgürlükleri koruyacağız.
 
"İZİN VERMEYECEĞİZ"
 
Bu topraklarda vatanımızın milletimizin bayrağımızın birliğine ve dirliğine el uzatılmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bütün vatandaşlarımızın hukukunun teminatı biziz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Buradan vatandaşlarıma sesleniyorum, vakur bir şekilde devletinize güvenerek birlik ve barışı korumaya özen gösterin. Bu saldırılardan mağdur edilmiş vatandaşlarıma da sesleniyorum. Bu eşkıyaların yaptıklarının hesabı sorulacak. Daha güçlü bir şekilde o bölgelere yatırım yapacağız. Kobani bahanesinin arkasına sığınarak Türkiye'de kargaşa çıkarıp 2015 seçimlerine giderken ülkeyi karıştırmak istiyorlar. Tuzak kuranların tuzaklarını başlarında parçalayacağız.
 
KILIÇDAROĞLU'NA SESLENİYORUM
 
Türkiye hiçbir zaman terör yapılanmasının yanında olmadı. Şimdi bir tweet ile halkı sokağa döken o HDP'lilere ve ona destek twiti atan CHP'lilere, Türkiye'yi IŞİD'le yan yana koyan o Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Biz zalim Esed'e de karşıyız, IŞİD'e de karşıyız. PYD bir anda mağduriyetle Türkiye'yi suçluyor madem Esed'le çalışıyordunuz, gidip ondan yardım isteyebildiniz mi? Kılıçdaorğlu teklifte bulunuyor, bir yasa çıkaralım ve vandalizmden etkilenenlere yardım edelim. Kılıçdaroğlu Türkiye'de yaşamıyor, o bunu söylerken biz çoktan talimatları vermiştik. Daha bunun bile farkında değil. Kılıçdaroğlu'nun rüyasına bizim gücümüz erişmiştir.
 
"MİLLETİMİZE AŞIĞIZ"
 
Bütün vatandaşlarımız bilsinler ki çözüm sürecini güçlü bir iradeyle sürdürmeye devam edeceğiz. Biz milletimizin her bir ferdine aşığız. Bunu sürdüreceğiz, bunun için tezkerenin çıktığı gün çözüm süreci içinde yol haritası belirledik. Onun için kim ne yaparsa yapsın, biz kararlılıkla düzeni devam ettireceğiz.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA