• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu İstanbulda milyonlara seslendi
17 Mayıs 2015 Pazar 19:35

Davutoğlu İstanbul'da milyonlara seslendi

AK Parti'nin hedef 2 Milyon sloganıyla start verdiği İstanbul mitinginde partililere seslendi

AK Parti'nin hedef 2 Milyon sloganıyla start verdiği İstanbul mitinginde partililere seslendi. Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları: 

Fatih Sultan Mehmet Han'a selam olsun. İstanbul'a düşman gemileri geldiğinde "geldikleri gibi giderler" diyen Gazi Mustafa Kemal'e selam olsun. Yahya Efendi'ye, Akşemseddin'e selam olsun. İstanbul diyince aşkla andığımız bu şehre belediye başkanı olduktan sonra bu şehrin her köşesine imzasını atan Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a selam olsun.

"41 kere maşallah"

İstanbul'un her köşesine selam olsun. Adalar'a Bağcılar'a Avcılar'a Bahçelievler'e selam olsun. Bizi görmek isteyen İstanbul'a bakacak. Bizi anlamak isteyen İstanbul'a bakacak. İşte İstanbul! Mahşer-i kalabalık içerisinde. Bizim kutlu yürüşümüze sahip çıkıyor. İstanbul seni selamlıyor. Arkadaşlar 41. mitingi İstanbul'da yapacağız dedik ve işte bu mitingin 41 kere maşallah topluluğu. Düşünün ve bilin ki aramızdaki fark budur. Biz son 2 hafta içerisinde Erzurum'da bu al bayrağı dalgalandırdık. Rize'de de Van'da da ama onlar sadece belli bölgelere giderler. Biz bu al bayrağı dünyanın her köşesinde dalgalandırdık. Bizim için her yer Türkiye.

"Fark ne biliyor musunuz?"

Seçimi kazanmazsanız istifa etmeye hazır mısınnız? diyorum ama cevap yok. Biz iktidar olamazsak ben bu görevi başka bir arkadaşıma devrederim. Fark ne biliyor musunuz? Çünkü biz kazanacağımızı biliyoruz. Bu İstanbul'un desteği duası arkamızda. İstanbul bizim arkadamızdayken bizi engelleyebilirler mi? 7 Haziran'da bunlara bir ders verecek miyiz? Onların iş birlikçileri diyor ki AK Parti'yi durdurun. 4 yanlış bir araya gelip 1 doğruyu yani AK Parti'yi götürmek istiyorlar ama götüremezler. Burada 1 doğru 4 yanlışı götürür. 1 doğru hangisi, elif gibi duran AK Parti. 4 yanlış ise CHP, HDP, MHP ve Paralel çete. AK Parti bu 4 yanlışı siyasi tarihe gömeceğiz. 

"Nal topluyorlar"

Biz millete hizmet etmek için iktidar olmak istiyoruz. Onlar diyor ki biz sizi engelleyeceğiz. Bizim hedeflerimiz var, onların ise bizim arkamıza takılıp nal toplamaktan başka işleri yok. Biz vahdet yolcusuyuz, biz hürriyet yolcusuyuz, biz bereketin yolcusuyuz, biz kudretli yeni Türkiye'nin yolcusuyuz. Onların bütün derdi Sayın Cumhurbaşkanımızla ve benimle uğraşmak. Biz güler geçer yolumuza devam ederiz. 40 gündür yollardayız. Mahşer-i kalabalıklarla beraberiz. 81 ili de gezeceğiz inşallah. MHP'ye bakın 41 ilde vekilleri yok. HDP'ye bakın Kürt kardeşlerimi istismar etmekle meşgul. Kudüs Miraç günü bizim mukaddesimiz diyeceğiz. 

"Kardeşliğin teminatı AK Parti"

Nifak tohumu ekenlere karşı inadına milli birlik diyeceğiz. 78 milyonun kardeş olmasının teminatı AK Parti. 14 Mayıs'ta bu denizin hemen karşısında yıllardır bakmaktan hep hüzün duyduğumuz Yassıada'daydık. Şehit Adnan Menderes'in idama yürüdüğü Yassıada'da. Hemen aynı gün 2 olay oldu. Bu paralel çetenin savcıları hani darbe yapmak isteyenler meslekten men edilince dediler ki "Bunların sonu da Adnan Menderes gibi olacak". Bizi akıllarınca korkutacaklar, bilmezler ki ben Hz. Mevlana'nın diyarında doğmuş insanım. Muhalefet liderlerine Yassıada'yı sorduk. Muhalefet liderlerinin darbeyi lanetlediklerini hiç duydunuz mu? Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi'ye modern firavunlar idam cezası verdiler. Buradan Kahire'ye selam olsun. 

"Türkiye'ye bir Sisi arıyorlar"

Anayasa mahkemesinde bireysel başvuru hakkı tanındı. Siyasi partilerin kapatılması engellendi. Türkiye'ye bir Sisi arıyorlar, izin verece miyiz? AK Parti demeye devam edecek miyiz? İnsan onurunu korumak hepimizin görevidir. İnsan onuru adına zalimlere karşı dimdik durmaya var mıyız? Günlerdir Kılıçdaroğlu yalan dolan edebiyatı yapıyor. Şimdi biz onlara ders vereceğiz. Biz iktidara geldiğimizde bu ülke IMF'den borç dilenen bir ülkeydi. Kılıçdaroğlu diyor ki "Türkiye'de 200 liranın altında geliri olan 17 milyon insan var". Külliyen yalan, bizim dönemimizde öğrenci bursu bile 300 lira. Yaşlı maaşı 45 liraydı şimdi 200 lira. Bunun hesap anlayışı yok. Bin liranın altında 8 milyon emekli var diyor. Bu Kılıçdaroğlu'na bir hesap dersi vermeliyiz.

"Yalandır, yalandır, yalandır"

Kılıçdaroğlu diyor ki "bana 4 yıl verin". Kağıthane'ye Kağıttepe diyen, oy atmaya dahi gidemeyen birine 4 yıl değil 4 saat verilmez. Kılıçdaroğlu'nun söyledikleri yalandır, yalandır, yalandır. Taşeron kardeşlerimizi istismar ediyorlar, geçen sene yasayı biz çıkardık. Asli işte çalışan hiç kimse artık taşeron statüsünde çalışmayacak. Artık ayakları üstünde yükselen bir dev var. Yolumuz kutludur. Yolumuz İstanbul gibi azizdir. Hızlı treni torunlarımız bile görmez diyorlardı. İstanbul ile Ankara'yı hızlı trenle birbirine bağladık mı? İstanbul artık 7 iklimin merkezi oluyor. 

İstanbul'a şehir parkı müjdesi

Cumhurbaşkanımızdan aldığımız bütün projeleri tamamlıyoruz, aynı kararlılıkla ilerliyoruz. Geçen hafta Esenler'de yeni bir projeyi duyurduk. İstanbul sokaklarını yakıp yıkanlara karşı İstanbul'a sahip çıkacak mıyız? Esenler'de 8 milyon 700 bin metrekare alanı kentsel dönüşüm için devrettik. Depreme dayanıklı olmayan binalar yıkılıp yatay mimariyle bu alana taşınacak. 2 buçuk milyon metrekare alana şehir parkı kurulacak. İstanbul'a hayırlı olsun. Kartal'dan Maltepe'den çıkacaksınız karşıya geçeceksiniz, Esenler'e varacaksınız, piknik yapacaksınız. Alibeyköy yakınlarında yeni bir şehir ormanı kuruyoruz. İstanbul'un her köşesi şifa diyarı olacak.

"Filistin, Gazze, Kahire, Arakan bize bakıyor"

İşte, yeni Türkiye, kudretli bir Türkiye'dir. Allah devletimize zeval vermesin. Allah bize öyle bir güç ve kudret versin ki, dümyadaki bütün mazlumlara yardım edebilelim. Filistin'de, Gazze'de, Kahire'de, Arakan'daki kardeşlerimiz buraya bakıyor. 7 Haziran seçimleri, sıradan bir seçim değildir. 7 Haziran'da milletimiz "Elif" gibi dimdik durarak, bu dörtlü çeteyi eğit bükecekler. 

"Allah, millet ve vatan şahit olsun ki..."

Allah, millet ve vatan şahit olsun ki, Yeni Türkiye'yi kuracağız. 2071'e yürüyeceğiz. Dünyada adaleti hakim kılacağız. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • 30 bin Selçuklu torun ecdadla buluşuyor
  • Konya'daki kazada yürek burkan görüntü! Yaralanan annesinin elini bırakmadı
  • Meram’dan 23 Nisan’da anlamlı etkinlik
  • Konya'daki köfte kavgasının 14 sanığı hakim karşısında
  • Konya basını Ereğli’yi ziyaret etti

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA