• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlu gönüllülere yol verdi
29 Mayıs 2011 Pazar 14:45

Davutoğlu gönüllülere yol verdi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bugün İstanbul'un fethinin 558. yıl dönümü olduğunu anımsatarak,
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, bugün İstanbul'un fethinin 558. yıl dönümü olduğunu anımsatarak, ''Nasıl İstanbul'un fethiyle bir çağ kapanıp bir çağ açılmışsa, biz de gönülleri fethetmek suretiyle Türkiye'deki çağ açan çağ kapatan, Türkiye'nin kaderini değiştiren bir siyasi süreci daha da ileri aşamalara getirme iradesi göstereceğiz''dedi.
     Davutoğlu, Mevlana Kültür Merkezi'nde AK Parti Konya il teşkilatının ''1000 Gönüllü Yollarda'' programına katıldı. Gönüllülerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile kendi mesajını köy, ilçe ve beldede yaşayanlara gönülden gönüle aktaracaklarını ifade eden Davutoğlu, kendisinin de söz verdiği gibi bütün ilçeleri dolaşmaya çalıştığını kaydetti.
     Her yerde büyük bir heyecan olduğunu ve büyük bir muhabbetle karşılandıklarını anlatan Davutoğlu, AK Parti hareketinin aynı zamanda bir gönül hareketi olduğunu gösteren çok güzel hatıralar yaşadıklarını bildirdi. Davutoğlu, siyasi hareketlerin, hep gönüllü insanların katkılarıyla yükseldiğini, gönüllü olarak yapılan faaliyetlerin, gönülden gönüle aktarılan mesajların etkisinden daha güçlü bir etki olamayacağını vurguladı.
     Davutoğlu, her zaman olduğu gibi gülümseyen bir yüzle insanların gönlünü kazanan bir bakışla güzel sözle mesajların muhataplarına iletileceğini belirterek, ''Bugün ayrıca özel bir gün. Bugün İstanbul'un fethinin 558. yıl dönümü. Nasıl İstanbul'un fethiyle bir çağ kapanıp bir çağ açılmışsa, biz de gönülleri fethetmek suretiyle Türkiye'deki çağ açan çağ kapatan, Türkiye'nin kaderini değiştiren bir siyasi süreci daha da ileri aşamalara getirme iradesi göstereceğiz'' diye konuştu.
     Konuşmasının ardından Davutoğlu, bir gönüllüye temsili olarak Başbakan Erdoğan ile kendisinin mesajlarının bulunduğu mektubu teslim etti. Programa AK Parti Konya milletvekili adayları, merkez ilçe belediye başkanları, partililer ve gönüllüler katıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA