• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Darbe girişimi yaşıyoruz
17 Ocak 2014 Cuma 08:15

Darbe girişimi yaşıyoruz

İçişleri Bakanı Ala, ne zaman ciddi inisiyatifler alıp sorunlarının üzerine gitmeye başlasa Türkiye'nin çeşitli saldırılarla karşılaştığına dikkat çekti.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, 6. Büyükelçiler Konferansı'nda yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin dünyadaki gelişmelere paralel içeride pek çok sorunun ciddi biçimde ele almaya başladığını belirten Ala, bu sorunları dünya standardında çözme arzusu ve iradesini de ortaya koyduğunu kaydetti. Büyükelçilerden, Türkiye'nin nasıl bir demokrasi inşa etmek istediğini bulundukları ülkelerde iyi anlatmalarını isteyen Ala, 'Yanlış bilgilendirmelere fırsat vermeden Türkiye'nin kendisine koyduğu hedefleri objektif, doğru biçimde oralarda anlatmamız lazım' dedi.

SALDIRILAR OLABİLİR

Ülkeye uzun yıllar ciddi bedeller ödetmiş terör sorununun çözülmekte olduğunu hatırlatan Ala, 'Bunun, Türkiye'nin dışarıdaki konumunu çok güçlendireceği, içeride demokrasisini, iradesini konsolide edeceği çok açık bir biçimde ortada' ifadesini kullandı. Buna yönelik eleştirilerin, hatta saldırıların bile olabileceğinin altını çizen Ala, karapropagandalara fırsat verilmemesi gerektiğine işaret ederek şunları söyledi:

DAHA FAZLA DEMOKRASİ

'Türkiye ne zaman yatırım ortamını iyileştirecek, dünyadaki gelişmelerden pay alabilecek, dünyaya hizmet ve mal ihraç edebilecek çok ciddi inisiyatifler alıyorsa, ne zaman o meselelerin üzerine kararlılıkla gitmeye başlıyorsa o zaman demokrasimize, irademize, milli iradeye yönelik birtakım, demokrasi açığından yararlanarak, yahut sistem açığından, kapalı sistemin daha açık topluma dönüşüyor olması sürecinden yararlanarak çeşitli saldırıları birlikte yaşıyoruz.

Çeşitli, dilim varmıyor ama darbe girişimlerini sürekli birarada yaşıyoruz. Bunları bertaraf etmenin yolu, birçok yolu var ama en önemli yolu, doğru enformasyondur, toplumu, uluslararası toplumu doğru bilgilendirmedir ve doğru duruştur. Bir demokrasiye saldırı varsa onun çaresi daha fazla demokrasidir ama bunun da daha iyi anlatılmasıdır.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA