• Konya16 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Damla Ofset Divalle fark oluşturuyor
29 Şubat 2012 Çarşamba 16:31

Damla Ofset Dival'le fark oluşturuyor

Basım sektöründe yarım asra yakın meslek tecrübesiyle hizmet veren Damla Ofsetin promosyon markası DİVAL, 7. yılında da ajanda, takvim ve konsept ürün kategorilerinde kalitesi ve farklılığı ile...
2011 yılını yeni yatırımlar ve ses getiren kampanyalarla tamamlayan DİVAL, 2012 yılına da promosyon tasarım yarışması ile start verdi: DİVAL’in 2013 promosyon koleksiyonu üniversite öğrencilerine yönelik tasarım yarışmasıyla şekillenecek.
 
Düzenlediği basın toplantısı ile Damla Ofset, DİVAL ve Promosyon Tasarım Yarışması hakkında bilgiler veren Damla Ofset Genel Müdürü Ulvi Yıldırım şöyle konuştu:
Yatırımlar Hız Kesmiyor
 
“Damla Ofset, 1984 yılından bu yana Konya ve çevresine hizmet veren, bölgenin en güçlü baskı ve cilt tesislerinden birisidir. Yatırımlarımızın genel seyri olarak, kitap, dergi gibi yayınlar ve çok sayfalı katalogların basım ve ciltlemesinde uzmanlaşmış durumdayız. Bu çerçevede 2010 yılı sonunda yaptığımız 5 renkli ofset makine yatırımı ile baskı kapasitemizi artırırken, cilt alanında da, bilinen tüm cilt türlerini tam otomatik hatlarda gerçekleştirmeyi başardık.
 
Bir taraftan matbaacılık alanında yatırımlarımız devam ederken, 2006 yılı itibarıyla markalaşma çalışmalarına ağırlık verdik ve bunun sonucu olarak DİVAL doğdu.  DİVAL, adını “mukavva üzerine sırma işlemelerle oluşturulan eski bir sanat dalı”ndan alıyor.
DİVAL ürünleri, iki ana başlıkta toplanıyor:
Promosyon; ajanda başta olmak üzere takvim, bloknot, not blok vb. kağıt ürünler,
Konsept; kartela ve mini kitapçık formatında hediyelik ürünler.”
 
Organizasyonumuzda DİVAL’in Yeri Başka
 “DİVAL doğduktan sonra yatırımlarımızı ve önceliklerimizi DİVAL’e göre belirliyoruz” diyen Damla Ofset Genel Müdürü Ulvi Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti:“Damla Ofset’in sahip olduğu makine parkuru ve sektör deneyimi en büyük avantajımız olsa da, aslında ajanda bir matbaa ürünü değil. Şöyle ki; herhangi bir ajandanın üretiminde baskı işi, tüm üretimin yüzde 5’ini geçmez. Ajandanın tasarımı, konsepti, fonksiyonelliği sağlayan aksesuarları, kapak malzemesi, cildi, hatta sunumu her zaman baskıdan daha öndedir. Bu sebeple ajandayı bir matbaa ürünü olarak tanımlamak işi basite almaktır.
 
2013, DİVAL Ajanda’nın Yedinci Sezonu
DİVAL markalı ilk ajanda 2007 tarihli olarak üretildi ve kataloğumuz 12 ajandadan oluşuyordu. 2012 kataloğumuzda ise 36 farklı kapak çeşidi, 5 ebatta 12 iç sayfa stili ve renk kombinasyonları ile 396 farklı ajanda yer aldı. Bir o kadar da takvim ve diğer ürünler.
DİVAL koleksiyonları, tamamıyla kendi tesislerimizde üretilebilir ürünlerden oluşuyor. 80 kişilik bir ekiple 24 saat çalışıyoruz. Profesyonel ve alanında uzman bir pazarlama ekibimiz var. Türkiye’nin dört bir yanında bayilik çalışmalarımız sürüyor. Yurt içinde ve yurt dışında sektör fuarlarına katılım sağlıyoruz. DİVAL ajanda, bugün birçok ülkede kullanılıyor. 2013’te hedefimiz üretimin %30’unu ihraç etmek.
Doğduğu 2007 yılından beri yurt genelinde seçkin bayiler kanalıyla tüketici ile buluşan DİVAL’i bu yıl düzenlediğimiz kampanyalarla, doğup büyüdüğümüz şehir olan Konya’ya bir vefa borcu olarak, en iyi fiyat garantisi ile Konyalı işadamlarına ulaştırdık.
Ekim ayında “Sahibinden Satılık Ajanda” sloganıyla başlayan kampanyamız,“Al Ajandanın Hasını, Çekme Yılbaşı Tasasını” sloganı ile devam etti. Tüm yerel medya kuruluşları ve açık hava mecralarında yayınlanan reklamlarla duyurulan kampanyalar sonucu onlarca Konyalı firmaya 2012 yılı promosyonlarını birinci elden almanın avantajlarını yaşattık.
 
Şimdi de Tasarım Yarışması
Üretim ve satış kadar Ar-Ge ve inovasyona da önem veriyoruz. Müşteri taleplerini ve pazardaki gelişmeleri dikkatle takip ediyor ve ürün konseptimizi buna göre şekillendiriyoruz. Bu bağlamda bugün lansmanını yaptığımız tasarım yarışması ile DİVAL’in geniş ürün yelpazesine yeni bir çizgi kazandırmayı hedefliyoruz.
Yarışmada hedeflenen amaç bununla sınırlı değil. Yarışmamız Üniversite – Sanayi işbirliğinin sektörümüzde uygulanmış ender örneklerinden birisi olacak. Yarışmamızla üniversite öğrencileri arasında inovasyonu ve girişimciliği özendirmeyi, tasarım etkinliklerini yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.
Bu yarışmanın üniversite ayağını sektörümüze tasarımcı ve nitelikli eleman yetiştiren S.Ü. Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü üstlendi ancak yarışmamıza katılım, Grafik Bölümü öğrencileri ile sınırlı olmayıp Konya’daki dört üniversitemizin tüm bölüm öğrencilerinin katılımına açıktır.
 
“Ajanda Tasarımı, Masaüstü Gereç Tasarımı ve DİVAL Konsept Ürün Tasarımı” olmak üzere üç kategoride yapılacak yarışma sonucunda her kategorinin birincisine MacBook, ikincilere iPad2 ve üçüncülere ise ASUS Tablet Pc hediye edilecek. 29 Şubat tarihinde start alan yarışmamızın proje son kabul tarihi 30 Nisan 2012’dir. Sonuçların açıklanması ve ödül töreni ise 30 Mayıs 2012 tarihinde yapılacaktır.
Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.dival.com.tr adresinden ya da 332.345 00 10 nolu telefondan ulaşılabilir.” Dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da HDP terörü! AK Parti ekibine saldırdılar
  • Konya'da feci kaza! 6 saat yardım bekledi
  • Konya'da gece yarısı korkutan yangın
  • NEÜ Seydişehir Sağlık Bilimleri Fakültesi Yapım ve Bağışlama Protokolü Yapıldı
  • Konya'da gergin gece! Pompalı ile dehşet saçtı: 9 yaralı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA