• Konya23 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daily Mail ne yazdı?
30 Mayıs 2013 Perşembe 14:05

Daily Mail ne yazdı?

Daily Mail "İngiltere'de artık şimdiki trendler; Hristiyanlığın geçmişin, İslamiyetin ise geleceğin dini olduğunu gösteriyor" diye yazdı.
2011 yılında yapılan nüfus sayımında kendini Hristiyan olarak tanımlayanların sayısının 33.2 milyon kişi olsa da, bunun gerçeği yansıtmadığını söyleyen gazete; delil olarak Londra'nın doğusundaki bir kilise ile camide ibadet edenlerin fotoğraflarını yayınladı.
Gazetenin ilk fotoğrafında 1230 kişilik tarihi kilisede ibadete gelen Hristiyanların sayısı 12'yi geçmezken, ikinci fotoğrafta kiliseye yakın bir semtteki camide Cuma namazını kılan Müslümanların sokaklara taştığı görülüyor.Daily Mail 'Bu fotoğraflar nüfus sayımı sonuçlarından daha iyi bir hikaye anlatıyor. Fotoğraflar, İngiltere'de artık şimdiki trendler; Hristiyanlığın geçmişin, İslamiyetin ise geleceğin dini olduğunu gösteriyor' diye yazdıHabere göre, 18. yüzyılda inşaa edilen 1230 kişilik tarihi St George Kilisesi'ne pazar ayinine gelenlerin sayısı 20'yi geçmiyor. Diğer yandan Bangladeşlilere ait 100 kişilik caminin ise Cuma namazlarında sayısı 5 katına çıkıyor.

HRİSTİYANIM DİYENLERİN SAYISI AZALDI
Gazete ayrıca son 10 yıl içersinde İngiltere ve Galler'de kendini Hristiyan olarak tanımlayanların oranının yüzde 71.1'den yüzde 59.3'e düştüğünü aynı yıllar içersinde yine İngiltere ve Galler'de Müslüman nüfusun yüzde 4.8 artarak 2.7 milyon yükseldiğini aktardı.Daily Mail, gelecek 20 yıl içersinde İngiltere'de kiliseye gidenlerden çok aktif Müslüman olacak fikrinin bundan 50 yıl öncesine kadar akıllara asla gelmeyeceğini belirtirken haberi şöyle noktaladı: 'Bir kaç on yıl içinde St George Kilisesi yine inananlarla dolabilir ancak bu defa bunlar Hristiyan olmayacak'.

 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Selçuk’ta Türkiye – Afrika İlişkileri Anlatıldı

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA