• Konya11 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daha Modern ve Temiz Bir Selçuklu
23 Temmuz 2013 Salı 16:29

Daha Modern ve Temiz Bir Selçuklu

Selçuklu Belediyesi, araç-gereç, donanım ve personel açısından güçlü bir altyapı ile sürdürdüğü temizlik hizmetleri kapsamında şehir merkezinde günde üç defa katı atık topluyor.

Selçuklu Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğüne bağlı ekipler “Daha Modern ve Temiz Bir Selçuklu” sloganıyla temizlik faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor. 57 araç ve 365 personel ile Selçuklu’nun tamamında temizlik ve çöp toplama işlemlerini sürdüren Çevre Koruma Müdürlüğüne bağlı ekipler her gün 3 vardiya halinde ilçedeki bütün mahalle, cadde ve sokaklara girerek çöpleri topluyor. Şehir merkezinde günde 3 defa, çevre mahallelerde günde bir defa, Sille’de haftanın üç günü ve yeni bağlanan köylerde haftada bir gün çöpleri toplayan ekipler, mıntıka dahilinde bulunan alışveriş merkezleri, lokantalar ve vatandaşların sık kullandığı bölgelerdeki çöpleri de topluyorlar. Katı atık toplama güzergah optimasyonu projesi ile Selçuklu’nun tamamında çöpler kısa sürede toplanırken çöp toplama işlemlerinin ardından 3 İlaçlama aracı tüm çöp konteynırlarını ve çöp sandıklarını yıkayıp ilaçlıyor.

Selçuklu’ya yeni bağlanan 20 köyde de çöp toplama hizmeti veriliyor
İlçe genelinde günde 600 bin kilogram evsel atık toplandığını söyleyen yetkililer,  yaya trafiğinin yoğunluk gösterdiği kaldırım ve geçiş alanları ile pazar yerlerinin de süpürgeli araçlar ve arazöz tarafından sabunlu su ile temizlendiğini belirttiler. Ayrıca Yeni Büyükşehir Yasası ile Selçuklu Belediyesi’ne bağlanan 20 köyde de çöp toplama işlemleri başlatıldı ve alınan meclis kararı ile köylere 300 adet sandık dağıtılarak rutin olarak çöp toplama işlemine geçildi.

Yeraltına 1500 adet çöp konteynırı montajı yapıldı
Selçuklu Belediyesi tarafından bugüne kadar toplam 1500 adet montajı yapılan yer altı çöp konteynırlarının montajına devam edildiği ve 1500 adet yer altı çöp konteynırının daha montajının tamamlanarak uygulamanın tüm Selçuklu’ya yayılması hedefleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA