• Konya15 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daha kaliteli bir hizmet için çalışıyoruz
27 Aralık 2012 Perşembe 15:16

'Daha kaliteli bir hizmet için çalışıyoruz'

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi bir yıl içerisinde pek çok projeyi hayata geçirerek gelişimini sürdürürken, altyapı ve kalite anlamında birçok servis ve birimini de güçlendirdi.
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi bir yıl içerisinde pek çok projeyi hayata geçirerek gelişimini sürdürürken, altyapı ve kalite anlamında birçok servis ve birimini de güçlendirdi.
Hastane Başhekimi Doç. Dr. Yaşar Şen, bölgenin hastanesi olma yolunda hızla ilerlediklerini, pek çok yeni projeyi hayata geçirdiklerini, bir yıl içerisinde hastanede yeni servis ve klinikler açarak hizmet ağını genişlettiklerini ifade etti. 2012 yılı içerisinde hastane bünyesinde çocuk kan alma ve diyet polikliniğinin yanı sıra çocuk acil ile kardiyak rehabilitasyon servisini düzenlenen törenle hizmete açtıklarını vurgulayan Doç. Dr. Şen, “Dahiliye 3 servisini açarken, göğüs hastalıkları servisimizi de genişlettik. Kadın doğum ameliyathanemiz modern yerinde hizmet vermeye başladı. Ortopedi servisimizin sayısını ikiye çıkardık. Çocuk alerji kliniğimizin alerji test odası oluşturduk. Kanser hastalarının tedavisinde önemli rol oynayan Kemoterapi Hazırlama Ünitemizi düzenlenen törenle açtık. PET/BT Ünitemizle birlikte kanser hastalarımızın tüm işlemlerini yapabilecek konuma geldik. TPN Ünitemizi açtık. Bu ünitemiz normal yollarla beslenemeyen tüm yoğun bakım ve cerrahi servislerde tedavi gören hastalarımızın beslenmesinde önemli rol üstlenmektedir. Ayrıca ünitemizle hem hastanemize, hem de çevre hastanelere hizmet vermekteyiz. Hastanemize yeni MR ve Tomografi cihazı aldık. Artık hastalarımızın muayene oldukları gün içerisinde çekimleri yapılmış olacak” dedi.
“DAHA KALİTELİ BİR HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Hastanenin tüm birimlerinde hizmet kalitesini artırmak için yeni düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Doç. Dr. Şen, “Tüm hasta odalarımıza televizyon ve mini buzdolabı aldık ve hastalarımızın hizmetine sunduk. Acil servis polis odasını donattık. Ameliyathane önünde bekleyen refakatçilerimiz için bekleme salonumuzu düzenleyip, giriş çıkışlarımızı kontrol altına aldık. Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitemizin küvoz sayısını iki katına çıkardık. Otopark araç giriş çıkışlarımızı düzenleyerek, engelli hastalarımız için standartlara uygun şekilde düzenledik. 350 adet refakatçi koltuğu satın aldık ve hasta yakınlarımızın hizmetine sunduk. Hastane arşivimize yeni yer kazandırdık. Hastanemiz çevresinde çevre düzenlemesi yaparak, hastanemiz çevresini de ağaçlandırdık” diye konuştu.
Hastane otoparkı içerisinde bulunan helikopter pisti için gerekli çalışmaları yaptıklarını belirten Doç. Dr. Şen, “Otopark ve B blok girişine engelli asansörü planlıyoruz. Dahiliye yoğun bakım ünitesinin açılması için çalışmalarımızı sürüyoruz. Hastanemize 4 adet yeni asansör kazandıracağız. Ayrıca engelli asansörü yapımı için çalışmalarımıza da başladık. Amacımız, hastalarımıza daha konforlu ortamlarda tedavi imkanı sunmaktır. 2013 yılında da pek çok projeyi hayata geçireceğiz” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA