• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daha fazla demokrasi için evet
30 Ağustos 2010 Pazartesi 10:32

'Daha fazla demokrasi için evet'

Ak Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Evet Buluşmaları Erenköy Mahallesinde yapılan programla devam etti.
 Erenköy Evet Buluşmalarına Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.
 
Mustafa Ak; “Daha fazla demokrasi için EVET”
 
Teşkilat olarak Selçuklu’nun tüm mahallelerini sokak sokak gezdiklerini ve ilçe halkına referandum ile ilgili bilgi verdiklerini ifade eden AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Ak; “12 Eylül referandumunda hemşerilerimiz sandık başına giderek demokratik haklarını özgürce kullanacaklar. Teşkilat olarak hemşehrilerimize ‘Neden Evet’ demeleri gerektiğini anlatıyoruz. Türkiye 12 Eylül’de ‘Evet’ diyerek önemli bir adım atacaktır. Daha çok demokrasi ve daha çok özgürlük için ilk adım 12 Eylül referandumudur” dedi.
 
Mustafa Kabakçı; “Türkiye prestij kazanacak”
 
Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve üstünlüklerin hukuku yerine hukukun üstünlüğü için halkoylamasında “Evet” denilmesi gerektiğinin altını çizen Konya Milletvekili Mustafa Kabakçı “Bu referandumda değişmesi talep edilen maddelere baktığımızda hepsinin Türkiye’nin yararına olduğunu görüyoruz. Ak Parti iktidarı olarak sivil anayasanın ilk adımını atıyoruz. Kamu Denetçiliği Kurumu ile kamuyu denetime açıyoruz. Anayasa Mahkemesine başvuru hakkı ile hemşerilerimiz Anayasa Mahkemesine başvuru yapma hakkı elde edecekler. Bu maddelerin değişmesi sadece ülke içinde değil uluslar arası alanda da Türkiye’ye prestij kazandıracak. İnsan Hakları Mahkemesine en fazla müracaatın olduğu ülkelerin başında Türkiye geliyor. Bununla birlikte ödenen tazminatlar hepimizin cebinden çıkıyor. İşte 12 Eylül’de bireysel özgürlükleri artacak ve bunun önüne geçmiş olacağız. Halk oylamasında hemşerilerimizden “Evet” demelerini bekliyorum. Çünkü bir tek Evet bile ülke geleceği açısından önem arz etmektedir. Konyalı hemşerilerimiz bunun bilince hareket edecektir” dedi.
 
AK Parti Selçuklu İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen “Evet Buluşmaları” önümüzdeki günlerde de devam edecek.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA