• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daha çok istikrar ve huzura ihtiyacımız var
23 Kasım 2013 Cumartesi 07:59

Daha çok istikrar ve huzura ihtiyacımız var

Cumhurbaşkanı Gül, "Daha çok istikrara, huzura ihtiyacımız var ki herkesten daha çok çalışarak aradaki mesafeleri kapatabilelim" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Belde Otel'de şehit aileleri, gaziler, kentin üst düzey kamu görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamlarının da aralarında bulunduğu davetlilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Gül, salona girişinde şehit aileleri ve gazilerin oturduğu masaya giderek, konuklar adına ailelerle tokalaştı.

Ordu'yu Cumhurbaşkanı olarak ziyaret etmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin her yerinde büyük kalkınma hamleleri hayata geçirildiğini vurguladı.

Gül, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bütün bunlar olurken her ilin de testisini doldurması gerekir. Unutmayın, istikrarsızlık içinde olduğumuz dönemlerde, enerjimizi kendi kendimize harcadığımız dönemlerde hepimiz, herkes acı çekiyordu ama nerede bir huzur olursa o zaman hep beraber iyiye gideriz.

Memleketimizde ilerlemeler, güzel şeyler oluyor ama bunu söylerken eksikliklerimizin de farkında olmamız lazım. Unutmayın hala Türkiye, bir Almanya, İtalya, Hollanda, Fransa gibi değil. Hala çok noksanlıklarımız var, her alanda. O zaman bizim daha çok çalışmamız gerekiyor. Daha çok istikrara, huzura ihtiyacımız var ki herkesten daha çok çalışarak aradaki mesafeleri kapatabilelim."

"Ayrı ayrı telden çalanlar var"

Türkiye'nin her ilinde artık üniversite olduğunu, büyük kamu imkanlarının üniversitelere aktarıldığını belirten Gül, "Ordu Üniversitesindeki binalarını alsak İstanbul'a götürsek İstanbul'a yakışır veya buranın fotoğrafını çekip de 'bunlar İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de' desek hiçkimse bunu garipsemez. Bunlarla ilgili hiçbir şeyden kaçınılmıyor. Ordu Üniversitesi de şehirle güzel bir dayanışma içerisinde, şehrin gelişmesine, kalkınmasına liderlik yapması gerekir. Bunlar ancak huzurlu ortam içinde olur" değerlendirmesinde bulundu.

Bazı illerde siyasetçilerin, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin "ayrı ayrı telden çaldığını" dile getiren Gül, "Bir araya gelemeyen, bir masa etrafında oturamayan bazı illerimizi görüyorum ve görüyorum ki su akarken onlar testilerini de dolduramıyorlar. Onun için burada gördüklerimden çok memnun oldum" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA