• Konya21 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çumra Sempozyumu kitabı tanıtıldı
09 Haziran 2010 Çarşamba 16:16

Çumra Sempozyumu kitabı tanıtıldı

Çumra'da 2008 yılında düzenlenen ''Medeniyetin Beşiği, Tarımın Öncüsü'' sempozyumundaki tebliğlerden oluşan kitabın tanıtımı yapıldı.
Çumra'da 2008 yılında düzenlenen ''Medeniyetin Beşiği, Tarımın Öncüsü'' sempozyumundaki tebliğlerden oluşan kitabın tanıtımı yapıldı.
     Çumra Kaymakamı Adem Yazıcı, Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri temsilcisi, sempozyumun düzenleme kurulu üyesi Mustafa Arslan, Çumra Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Er ve Çumra Şeker İdari ve Sosyal İşler Müdürü Dede Ülker ile birlikte Konya Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenledi.
     Yazıcı, 9-10 Mayıs 2008 tarihinde Çumra'da, Kaymakamlık, Çumra Belediyesi, Selçuk Üniversitesi, Konya Şeker A.Ş, Çumralılar ve İçeri Çumralılar dernekleri ile ortaklaşa düzenledikleri ''Medeniyetin Beşiği, Tarımın Öncüsü'' konulu Çumra sempozyumunun tebliğlerinden oluşan kitabın basımının yapıldığını belirtti.
     Sempozyumda 125 katılımcının 100'e yakın tebliğ sunduğunu anımsatan Yazıcı, sempozyumun tebliğlerinden oluşan kitabın basımının yapıldığını, tanıtımını yapmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını bildirdi.
     Yazıcı, kitabın 2 cilt olduğunu ve 1200 sayfadan oluşan bir ansiklopedik eser hüviyetini taşıdığını dile getirerek, ''Kitabın basım giderleri ve finansmanı tamamen paydaşımız Konya Şeker A.Ş, tarafından karşılanmıştır. Bugünden itibaren sadece Konyamıza değil tüm ülkemiz geneline dağıtımı yapılacaktır. Bu eserin ülkemize kazandırılmasında emeği geçen Anadolu Birlik Holding ve Konya Şeker A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Recep Konuk, Çumra MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Er, Çumra Belediyesi eski Başkanı Nasır Ersöz ve gazeteci yazar Mustafa Arslan'a çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
     Yazıcı, eseri yakın zamanda internet ortamında www.cumrasempozyumu.com adresinde yayımlanacağını sözlerine ekledi.
     Daha sonra söz alan sempozyumun düzenleme kurulu üyesi Mustafa Arslan ise 3 yıllık bir çalışmanın ürününü paylaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
     Sempozyumun hazırlığının 1 yıl aldığını, gerçekleştikten 2 yıl sonra da baskısının yapıldığını ifade eden Arslan, şunları kaydetti:
     ''Çumra son derece dinamik bir bölge. Konya tarımsal üretimde en öndeki ilimiz. Konya içinde de Çumra en çok tarımsal üretim yapan bölgemiz. İlçeler arasında kişi başına gelinde 2. sırada yer alan ve insan kaynakları itibariyle son derece zengin insan kaynaklarına sahip, kültürel çeşitliliğin ve farklılıkların birarada yaşandığı bir Türkiye modeli Çumra. Çumra'nın bugününü ortaya koymak, tartışmak, daha da önemlisi yarına ilişkin projeksiyon ortaya koymak açısından bu projenin son derece önemli olduğunu düşünüyorum.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA