• Konya3 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çubukçu:Ekonomide büyük pay eğitime ayrıldı
26 Kasım 2010 Cuma 19:15

Çubukçu:'Ekonomide büyük pay eğitime ayrıldı'

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu Konyada Mevlana Üniversitesinde öğrencilerle bir araya geldi.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu Konya’da Mevlana Üniversitesi’nde öğrencilerle  bir araya geldi.
 
Programa Konya milletvekilleri Sami Güçlü, Harun Tüfekçi, Hüsnü Tuna katılırken Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan , Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Mevlana Üniversitesi Rektör Yardımcısı Vehbi Çelik ve çok sayıda öğrenci  de  katıldı.
 
Programda eğitimin temel sorunlarından bahseden MEBBakanı Nimet Çubukçu, eğitim sistemlerinin en başında öğretmenlerin verdiği eğitimin geldiğine vurgu yaptı. Eğitimde, Bir insan yetiştirmenin  öğretmenler açısından da zor olduğuna değinen Çubukçu: ‘ Bir insanı yetiştirmekle uygarlık düzeyine, gelişmiş medeniyetlere her defasında öğretmenler katkı yapmaktadır. Uygarlık düzeyi ortak insanlığın bir ürünüdür. İnsanlığın geleceği adalet, hukuk, iyilik üzerine olacaktır. İnsanlığın gelişmesinde en önemli temel etken eğitimden geçmektedir. Ama eğitimin ilk yolu da aileden geçmekte ve ileriki yıllara tesiri beklenenden daha fazla olmaktadır. Ailenin verdiği eğitim okul ile birleşince birey kendi çabalarıyla istenilen seviyeye gelecektir.Vatanseverlik, yardımseverlik, yardımlaşma, dayanışma, ana ve babaya verilen değer çocuklarımızın erdemlerinden en başında gelmektedir. Siz gençlerin araştırma, sorgulama, değişime açık olma gibi temel nitelikler için elinizde üniversite gibi önemli bir araç var’ dedi.
 
Eğitime verilen yatırımlara değinen Bakan Çubukçu,  Türkiye tarihinde eğitime büyük yatırımların yapıldığını ve eğitim bakanlıklarına diğer bakanlıklara karşın daha fazla bütçe ayrıldığını dile getiren Çubukçu, Türkiye’de 2010 yılında içinde devlet ve vakıf olmak üzere 156 tane üniversitenin olduğunu söyledi.

Programın sonunda Mevlana Üniversitesi Rektör Yardımcısı Vehbi Çelik tarafında Bakan Nimet Çubukçu’ya bir semazen heykeli takdim edildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Seydişehir'de "sulama sezonu" açıldı
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA