• Konya6 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çubukçudan MHPye kurşun gibi cevap
29 Mart 2010 Pazartesi 15:03

Çubukçu'dan MHP'ye kurşun gibi cevap

Çubukçu, Çocukların burunlarına ayaklarımızı sokup ayakkabı boyatmak sorunlu bir yaklaşımdır ve bu bir vurdumduymazlık örneğidir dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural’ın kendisine ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine sert bir dille yanıt verdi. Çubukçu, “Çocukların burunlarına ayaklarımızı sokup ayakkabı boyatmak sorunlu bir yaklaşımdır ve bu bir vurdumduymazlık örneğidir” dedi.

Bakan Çubukçu, yaptığı yazılı açıklamada, Vural’ın kendisi ve Başbakan Erdoğan'a yönelik sözlerine yanıt verdi. Çubukçu,
İstanbul’da “Kalem Tutan Eller” projesi tanıtım toplantısında, Vural’ın Şanlıurfa’da bir boyacı çocuğa ayakkabısını boyatmasını eleştirmesine ilişkin olarak, “Projenin içeriğine uygun olarak, isim vermeden anlattığım örnek siyasi bir hedef göstermekten ziyade, insani bir eleştiriyi barındırmaktaydı” dedi.

-ÇOCUKLARIN YERİNİN SOKAKLAR DEĞİL, OKULLAR OLDUĞUNA İNANIYORUZ-

Çubukçu, açıklamasında, “Bizler çocuklarımızın yerinin sokaklar değil, okullar olduğuna inanıyoruz” diyerek öğrencilere ücretsiz ders kitabı dağıttıklarını, Haydi Kızlar Okula kampanyasını gerçekleştirdiklerini, yoksul öğrencilerin barınma ve burs ihtiyaçlarını karşıladıklarını, okullaşma oranını artırdıklarını belirterek, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetlerinin niceliğini yükselttiklerini, engellilerin eğitime kazandırılması gibi projelerle sokakta çalışan ve çalışma riski olan çocukları eğitim hayatına kazandırdıklarını ifade etti.

-İNSANİ SORUMLULUK HEPİMİZDEDİR-

Çubukçu, Vural’ın “Utanması gereken asıl sizsiniz” açıklamasının kendisine iade edilmesi gereken bir beyanat olduğunu belirterek, “Vural’ın ‘ben olmasam da o işi yapacaktı’ sözü son derece vahimdir. Belki bu savunma kendisine yakışmış olabilir. Ancak çocukların burunlarına ayaklarımızı sokup ayakkabı boyatmak sorunlu bir yaklaşımdır ve bu bir vurdumduymazlık örneğidir” dedi.

Vural’ın Başbakan Erdoğan’ı hedef almasının da düşündürücü olduğunu vurgulayan Çubukçu, şunları kaydetti:
"Sayın Başbakanımızın çocuklara oyuncak vermesi pedagojiktir ve çocuklara oyuncak verilmesi çocukların aslında ne yapması gerektiğine dair pozitif bir yaklaşım örneğidir. Bundan daha
güzel ve doğru verilecek başka bir mesaj olabilir mi?”

Çubukçu ayrıca, Vural’ın sözlerinin ayıbını ortadan kaldırmadığını belirterek, “Eleştirilerimin mahiyetini anlamamış olması da ayrıca üzüntü vericidir. Siyasi sorumluluk her ne kadar bizlerdeyse ve bu sorumluluğun bilinciyle hareket ediyorsak da unutulmaması gerekir ki insani sorumluluk hepimizdedir” diye konuştu
YORUMLAR
İşini Yap
Mehmet Öz
Çubukçu hükümet sözcüsü gibi davranacağına başında bulunduğu bakanlığın hakkını versin. Hüseyin Çelik'i arar hale geldik. Daha önceki Kadın ve Aileden sorumlu bakanlığı döneminde çok iş becerdiği(!) için Milli EĞitim bakanlığı gibi en önemli pozisyona atayanlar utansın.
85.105.29.99
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Konya'da köylülere bedava at dağıttılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA