• Konya4 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çöp kovaları yenileri ile değiştiriliyor
20 Haziran 2012 Çarşamba 16:38

Çöp kovaları yenileri ile değiştiriliyor

Karatay Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ısınan havalarla halk sağlığını yakından ilgilendiren temizlik çalışmalarına...

Karatay Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ısınan havalarla halk sağlığını yakından ilgilendiren temizlik çalışmalarına, eskiyen sandıklarının değiştirilmesi ve daha kullanışlı hale getirilmesi ile devam ediyor.  Temizlik ekipleri, artan hava sıcaklıkları ile birlikte yapılan ilaçlama çalışmalarının yanı sıra eskiyen çöp sandıklarını da yenileri ile değiştiriyor.

Karatay Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekiplerinin halk sağlığını ön planda tutarak göstermiş olduğu özverili çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. Yapılan çalışmalar hava sıcaklıkların artmasıyla birlikte özellikle çöp sularının sızmasını engelleyerek koku oluşmasına ve sinek sivrisinek gibi zararlıların çoğalmasına engel olmayı hedefliyor. Özellikle Marangozlar, Tenekeciler, Demirciler Sanayi Sitelerine, Karatay Belediyesi Hobi Bahçelerine ve ana cadde ve arterlere 500 adet 800lt, 150 adet 900lt ve 150 adet 1100lt’lik çöp sandıkları yerleştirilirken, boyası eskimiş ve hasar görmüş sandıklar da bakımın ardından ara cadde ve sokaklara yerleştiriliyor. Karatay'ı daha düzenli ve temiz bir hale getirerek, halk sağlığının korunması noktasında gereken hassasiyet gösterilirken, İlçeye bağlı bazı bölgelerde eskimiş ve kirlenmiş durumda olan çöp sandıkları yenileri ile değiştirerek özellikle halkın yoğun olduğu bölgelerde görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi hedefleniyor. Çöp sandıklarının kullanımı konusunda vatandaşlardan daha duyarlı hareket etmelerini isteyen Karatay Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların çöpleri sandık içerisine çöp poşeti kullanarak atmaları gerektiğini belirterek, bilinçsiz kullanımın çöp sandıklarının daha kısa sürede eskimesine neden olduğunu belirterek bu konuda duyarlı olunması gerektiğini belirtiyor..

Yapılan çalışmalar sonucunda daha yaşanabilir ve modern bir Karatay için temiz bir çevre oluşturmayı hedefleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Kiraz üreticileri "don" nöbetinde
  • Konya'da üniversite öğrencilerinden örnek davranış
  • Konya'daki feci kazadan kötü haber! Yaralı kadın hayatını kaybetti
  • Beyşehir'de yurtta kalan öğrencilere doğa gezisi
  • "Tarihi dizilerin ürünlerimize faydası çok"

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA