• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuklarınızı okula başörtüsüyle gönderin
23 Eylül 2010 Perşembe 09:41

'Çocuklarınızı okula başörtüsüyle gönderin'

Çocuklarınızı inancınız gereği okula gönderin çağrısında bulundu...
Başörtülü öğrencilerin üniversitelere girmesi önündeki yasaklar devam ederken İlköğretimde geçen yıl başlayan başörtüsü direnişinin bu yılda devam edeceğini belirten İlköğretimde Başörtüsü mağdurları Platformu: “Çocuklarınızı inancınız gereği okula gönderin” çağrısında bulundu.

2010–2011 Eğitim ve öğretim sezonu 20 Eylül 2010 tarihinde başlıyor. Okulların açılmasına sayılı günler kala açıklamalarda bulunan İlköğretimde Başörtüsü mağdurları Platformu'ndan İbrahim Gökdemir, ders zili başlamadan önce tüm duyarlı öğrenci velilerine seslenerek, inancı gereğince çocuklarını başörtüleri ile okullara göndermeleri çağrısında bulundu.

ÇOCUKLARIMIZI MÜSLÜMANCA YETİŞTİRMELİYİZ

Çocukların maddi her türlü tehlikeyle beraber manevi tehlikelere de karşı da korunması gerektiğinin altını çizen Gökdemir, “Anne ve babalar olarak çocuklarımıza dünyevi her türlü tehlike ve tehditlerden korumak için nasıl can siperane gayret gösteriyorsak daha çok çocuklarımızın maneviyatını korumak ve Allah'a karşı sorumluluklarını hatırlatmakla görevliyiz. Çocuklarımızın bizim isteğimiz ve inançlarımız doğrultusunda eğitim görmeleri için duyarlı olmalı ve kamuoyu oluşturarak yasakçı zihniyeti zorlamalıyız” diye konuştu.

VELİLERE AÇIK ÇAĞRI

Çocuklarımızın inancı gereği başörtülü olarak okula giderken başta idareciler olmak üzere öğretmen ve öğrenciler karşısında uğrayacağı mağduriyet ve ezikliği yaşamamaları için çağrıda bulunan Gökdemir, “İlköğretimin zorunlu olduğu ve temel anayasal bir hak olduğu bir gerçektir. Geçen eğitim öğretim döneminde Diyarbakır ilimizde inançlarının gereği olarak örtünen ilköğretim çağındaki kız öğrencilerimiz okullarına başörtüleri ile derslerine girmişler ve hiçbir engelle karşılaşmadan eğitimlerini sürdürmüşlerdir. Velilerimizin çocuklarını ilköğretim çağında okula gönderirken özelikle kız çocuklarını başörtüleri ile göndermeleri, buna engel olanların yasal zeminde suç işlediklerini anayasal hak gaspına sebebiyet verdikleri bilinmelidir” dedi.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Usta: "Gazi ve şehit ailelerimizin yanındayız"
  • Hadimioğlu: "Anma programındayız"
  • Angı: "Recep ve Şabanı bize mübarek kıl"
  • Konuk: "Mekanı cennet olsun"
  • Konya tarım fuarına hazır!

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA