• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuklar size emanet
10 Ekim 2010 Pazar 01:58

Çocuklar size emanet

Trafikte servis şoförlerinin daha dikkatli olması gerektiğini söyleyen İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Taşıdığınızın emanet olduğunu unutmayın dedi
SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM SEMİNERİ
 
Okullarda yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte servisler de okula giden öğrencileri evden okula, okuldan eve taşımaya başladı. Servis şoförlerine İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Şube Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyonu ve KTO’nun ortak organizasyonu ile eğitim semineri verildi.

EMANET TAŞIDIĞINIZI UNUTMAYIN!
 
Eğitim seminerinde servis şoförlerine yönelik bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, servis şoförlerinin öğrencileri taşırken her zamankinden daha dikkatli olması gerektiğini belirtti. Hüseyin Namal, “Çocuklarını kendi gözlerinden dahi sakınan aileler, sizlere güvenip emanet ediyor. Siz de taşıdığınızın emanet olduğu bilinciyle hareket etmelisiniz” ifadelerini kullandı.

KONYA TRAFİKTE ÖRNEK OLMALI
 
Bir şehre girince o şehri anlatan ve şehir insanının yaşam tarzını ortaya koyan en bariz örneğin trafik olduğuna dikkat çeken Hüseyin Namal, Konya’nın bu konuda diğer illere de örnek olması gerektiğini bildirdi. Bir servis şoförünün kırmızı ışıkta geçmek veya benzeri kural ihlallerini yapmak gibi bir lüksünün olmadığını vurgulayan Namal, servis şoförlerinin taşıdığı sorumluğun büyüklüğünü yineledi. 
 
Okulların yeni eğitim öğretim yılına açılması ile birlikte servis şoförleri de öğrencileri evden okula, okuldan eve taşımaya başladı. Okul servislerinin trafiğin en yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinden trafikte öğrencileri taşıdığına dikkat çekilerek, servis şoförlerine eğitim semineri verildi. KTO Konferans Salonu’nda düzenlenen seminer, İl Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Konya Ticaret Odası (KTO), Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Koordinasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iştiraki ile gerçekleştirildi.
 
EMANET TAŞIDIĞINI UNUTMAYIN ÇAĞRISI
 
Programa katılan İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal yaptığı açış konuşmasında öğrenci taşıyan okul servislerinin ne kadar kutsal bir vazifeyi yerine getirdiklerinin bilincinde olması gerektiğini belirtti. Servis şoförlerinin emanet taşıdıklarını hiçbir zaman unutmamaları ve öncelikle buna göre davranmaları gerektiğine dikkat çeken Hüseyin Namal, “İnsanlar, kendi gözlerinden dahi sakındıkları, hiç kimseye teslim edemedikleri çocuklarını güvenip sizlere emanet ediyorlar. Siz servis şoförleri de bu bilinçle hareket etmeli ve emanet taşıdığınızı hiçbir zaman unutmamalısınız” dedi.
 
TRAFİK, YAŞAM TARZINI ORTAYA KOYAR
 
Bir şehre girince o şehri anlatan ve şehir yaşantısını ortaya koyan en bariz örneklerin başında trafiğin geldiğine vurgu yapan Hüseyin Namal, “Trafikteki sevgi ve saygı o ildeki yaşam tarzını ortaya koyar. Konya’nın bu anlamda Türkiye’ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Şoförlerimiz kurallara daha saygılı olmalı, kural ihlali söz konusu dahi olmamalıdır. Gelin Konya’nın bu anlamda adını hep birlikte ülkemize duyuralım” diye çağrıda bulundu. Kural ihlallerinin sonuçlarının ürkütücü boyutlara ulaşabildiğini ve bunu zaman zaman medyaya yansıyan haberlerden de görmenin mümkün olduğunu söyleyen İl Emniyet Müdürü Namal, “Bir kırmızı ışık ihlalinin ortaya çıkarabileceği faciayı düşünmek gerekir. Verilere bakıldığında kırmızı ışık ihlali ve hız sınırını aşma gibi ihlaller ilk sıralarda yer almaktadır. Bir servis şoförünün taşıdığı önemi göz önüne alarak bu tür ihlallerde bulunması söz konusu bile olmamalıdır” ifadelerini kullandı.
 
Yapılan konuşmaların ardından slayt eşliğinde şoförlere yıllara göre kaza oranları, kural ihlali sonucu kesilen cezalar ve benzeri konularda bilgi verildi. Toplantının basına kapalı olan kısmında ise istişare yapıldı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA