• Konya26 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuk şehrinde barış için el ele
18 Nisan 2012 Çarşamba 14:27

Çocuk şehrinde barış için el ele

Konyada başlayan TRT 34. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği kapsamında kurulan Çocuk Ülkesinde, dünya barışı için el ele tuvali oluşturuldu.

  Endonezya’dan Irak’a, Rusya’dan Japonya’ya, Moldovya’dan Kazakistan’a 40 ülkenin çocukları, boyadıkları ellerinin izlerini Selçuklu Belediyesince oluşturulan tuvale geçirerek dünya için barış mesajı verdiler.

Konya Vali’si Aydın Nezih Doğan ve eşi Hatice Doğan’da boyalı elleriyle tuvale iz yaparak çocukların barış mesajına ortak oldu. Vali Aydın Nezih Doğan, Selçuklu Belediyesi’nin dünya barışına gönderme yapmak için oluşturduğu bu uygulama ile “Çocuk Ülkesi” nin çocuklarına barış için birlikte düşünme ve düşüncelerini yansıtma fırsatı sunduğunu söyledi.

Selçuklu Belediyesi standında yer alan bu bölümde dünya barışına bir gönderme yapılıyor.” diyen Vali Aydın Nezih Doğan,  “Standı ziyaret eden yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler dünya barışına katkıda bulunmak için el izlerini tuvale çıkarmaktadır. Özellikle, dünya çocuklarının bu tuvale el izlerini yansıtmak suretiyle barış arzusuna yönelik verdikleri mesaja bizde katılıyoruz.” dedi.

Konya Milletvekili Mustafa kabakçı, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Memiş Kütükçü ile çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçi de, boyadıkları ellerini tuvale basarak dünya barışı için mesaj verdiler.

Selçuklu Belediyesince “Çocuk Ülkesin”nde oluşturulan stantta; 40 ülkenin çocuklarının dünya barışına yönelik resim yapmaları için imkan sağlandı. 50X70 cm ebadında yapılan 50 adet resim için katalog hazırlanacak ve daha sonra düzenlenecek programlarda bu resimler sergilenecek.

Stantta ziyaretçilere; mum, ahşap oyma, çini, ebru gibi geleneksel el sanatlarına ilişkin uygulamalı örnekler sunuldu, Osmanlı macunu ve şerbeti, pamuk şeker, kağıt helva ikram edildi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Ankara Yolu’nda zincirleme kaza!
  • Beyşehir’de ay yıldızlı kavşaklar dönemi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de
  • En yüksek viyadük inşaatına yolcu ilgisi
  • AK Parti Milletvekili Recep Konuk Beyşehir'de

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA