• Konya18 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cihanbeyli belediyesi hizmet ağını genişletiyor
04 Eylül 2014 Perşembe 13:10

Cihanbeyli belediyesi hizmet ağını genişletiyor

Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde belediye hizmet ağını genişletiyor.
Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Konya’nın Cihanbeyli ilçesinde belediye hizmet ağını genişletiyor. 
6360 sayılı Büyükşehir yasası ile belde ve köylerin ilçe belediyesine bağlanması ile birlikte Cihanbeyli Belediyesi’ne bağlı mahalle sayısı 46’ya ulaştı. Cihanbeyli’nin yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ilçesi olması nedeniyle merkezden mahallelere gidecek hizmet zorlaşsa da belediye kısa sürede kurduğu sistem ve gayretli çalışmayla bu sorunu ortadan kaldırdı.
 
SORUNLAR KURULAN BİRİMLERLE ÇÖZÜLDÜ
Cihanbeyli’nin en ücra köşelerine bile kısa sürede hizmet götüren Cihanbeyli Belediyesi, bu konuda Konya genelinde öncü oldu. Kandil, Çimen, Mutlukonak, Tüfekçipınar, Yünlükuyu, Zaferiye, Beyliova, Böğrüdelik mahallelerine kurulan birimler hizmet vermeye başladı. Hizmetin zamanında gitmesiyle beraber vatandaşların işleri de kolaylaştı. Kandil Mahallesine kurulan birime bağlı mahallelerin temizlik işleri sürekli bir şekilde yapılırken, çöpler de düzenli olarak toplanıyor.
 
“VATANDAŞI MAĞDUR ETMEYECEĞİZ”
Vatandaşların artık belediyeyle ilgili işlemleri yaptırmak için Cihanbeyli Belediyesi’ne kadar gelmelerine gerek kalmadığını belirten Başkan Mehmet Kale, “Hizmeti vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Mesela vergilerini ödemek için vatandaşlarımızın Cihanbeyli Belediyesi’ne kadar gelmesine gerek kalmadı. İnsanlarımızı yormamak ve onların işlemlerini rahat bir şekilde yapmalarını sağlamak için 6 adet birim kurduk. Bu birimlerimizde belediyemizde bulunan bütün servisler var. Örneğin Kandil Mahallesindeki bir vatandaşımızın belediyeyle ilgili işlemlerini halletmek için ilçe merkezine gelmesine gerek kalmadı. Kandil Birimimizde veznemiz mevcuttur. Bütün kurulan birimimiz içinde geçerli olan bu uygulamalar sayesinde vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz” dedi.
 
YENİCEOBA’YA NİKAH MEMURU
Yeniceoba’ya nikah memuru atadıklarını da belirten Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, “Şu anda bölgedeki mahallelerimizde bulunan vatandaşlarımız Yeniceoba’ya kurduğumuz birimdeki evlendirme memurluğuna başvuru yaparak nikah işlemlerini halledebilirler” diye konuştu.
6360 sayılı yasa ile birlikte belde belediyelerin kapatılmasıyla birlikte kurulan birimlere ihtiyaç duydukları araçların bakımlarının yapılarak verildiğini anlatan Başkan Kale, “Araçlarımızın bakım ve onarımlarını yaparak birimlerimize dağıttık. Şu anda birimlerimizde herhangi bir araç sıkıntımız yoktur. Okullarımızda ve Mahallelerimizde bulunan ağaçlarımızın sulama işlemleri için her birime su arazözü temin ettik. Ağaçlarımızın sulama ve bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermek amacıyla iş makinelerimiz her birimde hali hazırda bekliyor” ifadelerini kullandı.
 
“VATANDAŞLARIMIZIN ACI GÜNLERİNDE DE YANINDAYIZ”
Cihanbeyli Belediyesi olarak her daim vatandaşın yanında olduklarını söyleyen Başkan Mehmet Kale, “Onları mutlu günlerinde yalnız bırakmadığımız gibi zor günlerinde de acılarını paylaşıyoruz. Bu amaç doğrultusunda bir vefat olayında kapanan belde belediyelerinde kurulan birimlerimizdeki görevlilerimiz tarafından taziye çadırları kuruluyor. Gereken destek ailelerimize sağlanıyor” dedi.
Yeni yasayla birlikte mahalle sayısı 46’ya ulaşan Cihanbeyli’de çöpler de düzenli bir şekilde toplanıyor. Belediyeye bağlı kurulan birimlere çöp toplama araçları gönderildi. Başkan Mehmet Kale, Türkiye’nin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi olan Cihanbeyli’de çöp toplama işleminin aksamadan yürütüldüğünü kaydetti.
Vatandaşın daha verimli hizmet alabilmeleri için birimleri kurduklarını ifade eden Başkan Kale, “Artık vatandaşlarımız ilçe merkezine gelmeden bulundukları mahallede işlemlerini halledebilecekler. Bütün birimlerimizde ilçe belediyemizde verilen hizmetlerin hepsi mevcuttur. Ben ve ekibim vatandaşlarımızın her zaman hizmetindeyiz” şeklinde konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten
  • Konya'da parasız kalınca tornavida ve eldiven alıp, hırsızlığa başlamış
  • Konya’da Bedesten bölgesi tarihi yeraltı katlı otopark ile nefes aldı
  • Konya'da soyguncuyu etkisiz hala getiren çalışanını maaşla ödüllendirdi
  • Tek isteği, kızını elinden tutup okula götürmek
  • Konya nüfusunun 3'te 1'ini çocuk nüfus oluşturuyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA