• Konya17 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiftçiyi temsilde yeni bir dönem
11 Eylül 2011 Pazar 11:25

'Çiftçiyi temsilde yeni bir dönem'

Konya Merkez Ziraat Odası ve Konya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Faruk Çöklü, Konya çiftçisinin temsili noktasında artık yeni bir dönemin başladığını belirterek, bazı kişi, kurum...
Çöklü, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz Temmuz ayında merkez ve taşra ilçelerin Ziraat Odası başkanlarının katılımıyla Konya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı için seçim yapıldığını ve 22 Ziraat Odası başkanının oy kullandığı seçimde kendisinin başkanlığa seçildiğini hatırlattı.
 
Seçimden kısa bir süre sonra Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) tarafından ayrıca Konya Merkez Ziraat Odası Başkanlığı görevine getirildiğini belirten Çöklü, bunun Konya il genelinde faaliyet gösteren 280 bini aşkın kayıtlı üreticinin temsili noktasında yeni bir dönemin başladığına işaret olduğunu kaydetti.
 
Konya çiftçisinin temsilinde en yüksek makamın Konya Merkez Ziraat Odası ve Konya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı olduğunu ifade eden Çöklü, ancak bazı kişi, kurum ve kuruluşların bu konuda ısrarla eski alışkanlıklarını sürdürmeye çalışmalarını üzüntüyle karşıladıklarını ve bu durumu iyi niyetli görmediklerini belirtti.
 
Son dönemde yaşanan bazı hadiseler nedeniyle demokratik kaidelere ve hukuki işleyişe aykırı olan bu durumla ilgili kamuoyunu yeniden bilgilendirme ihtiyacı hissettiklerini dile getiren Çöklü, açıklamasında şunları kaydetti:
 
''Konya çiftçisinin il genelindeki 1 numaralı temsilciliği Konya Merkez Ziraat Odası'dır. Yani Konya il genelinde faaliyet gösteren tüm ziraat odalarına kayıtlı toplam 280 bini aşkın çiftçiyi temsil etmekteyiz. Açıklamalarımız, faaliyetlerimiz, tarım kesiminin sorunlarına karşı çözüm önerilerimiz bu çiftçilerimiz adına yapılmaktadır. Bu konuyla ilgili yanlış bilgilendirmeleri, diyalogları ve yönlendirmeleri sonucu olmayan beyhude çabalar olarak görmekteyiz. Özellikle Konya çiftçisine hizmet ve sorunlarımıza çözüm üretmekle yükümlü bazı kuruluşların temsilcilerinin yanlıştan dönmemekte ısrarlı çaba içerisinde olmaları şehrimize ve çiftçimize zarar vermektedir.''
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Senin Şehrin, Senin Siten

Tüm Hakları Saklıdır © 2013-2015 Haber Konya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 332 351 66 50 | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA